Volkswagen T-Roc bez tajemnic. Znamy prawie wszystkie szczegóły

Volkswagen najwyraźniej nie może się doczekać wrześniowej premiery crossovera T-Roc. Niemcy zasypują nas kolejnymi teaserami. Dzięki nim wiemy już o małym SUV-ie prawie wszystko.

Oficjalną premierę Volkswagena T-Roca zaplanowano na wrześniowy Salon Samochodowy we Frankfurcie. Jednak małego niemieckiego crossovera zobaczymy wcześniej - już 23 sierpnia odbędzie się prezentacja modelu.

Mimo że czas do niej możemy już liczyć w dniach, to Volkswagen najwyraźniej nie może się doczekać. Niemcy co chwilę wypuszczają do sieci kolejne zdjęcia i filmiki z T-Rociem. Najnowsza porcja wyjawia praktycznie wszystkie szczegóły nadwozia. Możemy także rzucić okiem na wnętrze crossovera.

 

Nowy model zostanie zbudowany na płycie podłogowej MQB. Zapowiadający produkcyjnego T-Roca koncept mierzył 4,18 m długości, 1,83 m szerokości oraz 1,5 m wysokości. Nowy Volkswagen będzie więc bezpośrednimi konkurentem takich modeli jak Nissan Juke, Renault Captur, Opel Mokka, Peugeot 2008, Jeep Renegade.

Pod maskę trafią dobrze znane silniki z Golfa i Polo. Możemy się spodziewać trzycylindrowego silnika 1.0 oraz czterocylindrowego 1.5, a oprócz tego popularne w Europie silniki wysokoprężne ze znaczkiem TDI – 1.6 i 2.0. W połączeniu z tymi jednostkami będzie dostępna 6-biegowa skrzynia ręczna oraz 7-biegowa skrzynia DSG. Napęd ma być przekazywany na przednią oś lub wszystkie koła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.