BMW zapowiada Z4 Concept tuż przed premierą

BMW postanowiło zrobić trochę szumu wokół Z4 Concept tuż przed premierą i wypuściło do sieci zdjęcie-teaser pięknego modelu. Dowiedzieliśmy się też, że produkcyjna wersja Z4 powinna na drogach pojawić się już w przyszłym roku.

Po BMW Z4 Concept możemy się spodziewać pięknej, przyciągającej wzrok stylistyki. Koncept został bowiem przygotowany na prestiżowy Konkurs Elegancji w kalifornijskim Pebble Beach. To miejsce, gdzie obejrzeć można tylko naprawdę wyjątkowe samochody. A że BMW potrafi przygotować auto na taką imprezę najlepiej udowadnia zapowiedź BMW serii 8 z tegorocznego Concorso d’Eleganza w Villa d’Este.

BMW serii 8 ConceptBMW serii 8 Concept fot. BMW

Adrian van Hooydonk (jeden z szefów designu bawarskiej marki) podkreśla, że BMW Z4 Concept to "projekt odważny i nowoczesny" i jest "wizją BMW nowoczesnego roadstera". Zapowiada także, że koncept ma być zapowiedzią nowego języka stylistycznego marki. Pomysły zaprezentowane w Z4 Concept mają później przeniknąć do modeli producenta. Wszystkich, nie tylko produkcyjnego Z4.

Oficjalną prezentację BMW Z4 Concept zaplanowano na jutro (17.08). Wiemy, że produkcyjne auto pojawi się na drogach "już w przyszłym roku".

Co już wiemy o nowym BMW Z4? Podsumowujemy informacje i plotki

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że nowy roadster będzie się prawdopodobnie nazywał Z5. Przynajmniej wskazują na to informacje, jakie do tej pory otrzymywaliśmy od producenta.

Model Z5 oprócz zmian w stylistyce nadwozia i wnętrza będzie odróżniał jeszcze jeden znaczący element. Zamiast twardego dachu pojawi się tam konstrukcja z brezentem. Ma to swoja wady i zalety, ale w kwestii redukowania masy samochodu nie ma konkurencji.

Prototyp BMW Z5Prototyp BMW Z5 fot.M1

BMW Z5 będzie większe od Z4. Nowe auto będzie miało dłuższą maskę, szeroki grill w kształcie nerek, krótki zwis tylny. Kierowca będzie zajmował niską pozycję za kierownicą. Niewykluczone, że równolegle pojawi się też model ze znaczkiem Toyoty, który będzie duchowym następcą modelu Supra.

Poza wersją roadster bawarski producent prawdopodobnie zaprezentuje także wersję coupe, która pojawi się rok po premierze Z5. Pod maską pojawią się dobrze znane cztero- i sześciocylindrowe silniki konstrukcji BMW. Poza wersją hybrydową, która zostanie przygotowana przez specjalistów z Japonii. Nie zabraknie także wersji z literką "M", która w maksymalnym wariancie zaoferuje nawet 600 KM.

Auto w standardowej wersji będzie napędzane na tylną oś. Za dodatkową opłatą będzie można zamówić xDrive przekazujący napęd na wszystkie koła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.