Audi Q8 bez kamuflażu. Premiera lada moment!

Koncern z Ingolstadt poszerza ofertę SUV-ów o kolejny model. Topowe Audi Q8 jest już bliskie premiery, co potwierdzają najnowsze, szpiegowskie zdjęcia. Zobaczymy na nich samochód pozbawiony maskowania.

Nie wiadomo do końca, gdzie zrobiono te zdjęcia, ale numery rejestracyjne sugerują, że może to być gdzieś na południu Niemiec. Wygląd samochodu nie powinien być dużym zaskoczeniem, ponieważ od jakiegoś czasu znamy już bryłę nowego modelu. Po raz pierwszy możemy się przyjrzeć szczegółom takim jak wąskie lampy, spojler dachowy oraz masywny zderzak z dyfuzorem oraz dwiema końcówkami wydechu.

Prototyp Audi Q8 bez kamuflażuPrototyp Audi Q8 bez kamuflażu źródło:topsy.one

Szybkie porównanie z modelem koncepcyjnym pokazuje, że wizja projektantów nie została mocno "uspokojona" przez księgowych. Zdjęcie tylnej części samochodu pokazuje, że pomiędzy lampami może się pojawić cienki pasek złożony z diod LED, taki jak w prototypie.

Nowe Audi Q8 zbudowano na płycie podłogowej modelu Q7, tej samej, która będzie wykorzystana do budowy nowego Volkswagena Touarega. Nie znamy jeszcze ceny topowego modelu z Ingolstadt, ale możemy się spodziewać ceny na poziomie 450 tys. zł za bazową wersję. Na szczycie oferty pojawi się sportowa odmiana RS Q8 - Audi jakiś czas temu zarejestrowało taki znak towarowy.

Prototyp VW Touarega 2017Prototyp VW Touarega 2017 fot. źródła własne

Po zdjęciach, które pojawiły się w sieci widać już, że model znajduje się w ostatnim etapie rozwoju. Niewykluczone, że premiera nastąpi już w przyszłym roku podczas salonu motoryzacyjnego w Detroit. Produkcję zaplanowano w słowackiej fabryce w Bratysławie, należącej do koncernu Volkswagen.

Czy na rynku jest miejsce dla Audi Q8?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.