Kolejna rewolucja Tesli. Autonomiczne ciężarówki w konwojach

Według najnowszych doniesień Tesla przygotowuje się do przeprowadzenia w Newadzie testów autonomicznych ciężarówek, które będą się poruszać w konwojach. Elon Musk szykuje kolejną rewolucję w transporcie.

Reuters dotarł kilka dni temu do planów Tesli dotyczących testów autonomicznych ciężarówek na terenie Stanów Zjednoczonych. Elon Musk jakiś czas temu ujawniał takie plany, ale dopiero teraz pojawiły się konkrety.

Przejazdy będą zorganizowane w konwoje kierowane przez tzw. liderów zespołu. Założenie jest takie, że pojazdy znajdujące się w całym ciągu będą reagować na manewry podejmowane przez ciężarówkę prowadzącą. Nie wiemy jeszcze, czy w kabinie lidera pojawi się kierowca. Może to być całkowicie autonomiczny pojazd.

Nie jest to pierwsza próba wykorzystania autonomicznych ciężarówek w ruchu drogowym. Jakiś czas temu podobny eksperyment przeprowadzono na terenie Holandii z udziałem pojazdów marki DAF, Daimler, Man, Iveco, Scania czy Volvo. Pod koniec zeszłego roku startup Otto przeprowadził podobny test na drogach w stanie Kolorado. Ciężarówka przewoziła wtedy dostawy piwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.