Już na jesieni do Europy przyjedzie nowa Honda Jazz. Z mocną benzyną pod maską

Już we Frankfurcie zobaczymy nową Hondę Jazz. Facelifting to raczej drobna kosmetyka, ale praktyczny mieszczuch Japończyków otrzyma jedną bardzo ważną nowość - mocny silnik benzynowy.

Największą nowością w Hondzie Jazz 2017 będzie zupełnie nowy silnik benzynowy. Jednostka ma 1,5 litra pojemności i zaoferuje kierowcy 130 KM. Nowy motor będzie można parować albo z ręczną skrzynią, albo bezstopniową przekładnią CVT. Osiągi Hondy Jazz z tym silnikiem na razie pozostają tajemnicą, ale wiemy, że Honda Fit (amerykańska wersja modelu) osiąga 60 mph w 8,5 sekundy. Możemy się więc spodziewać bardzo podobnego wyniku w sprincie do 100 km/h.

Znamy za to oficjalne zużycie paliwa. Honda podaje, że 130-konny Jazz będzie zużywał 5,4 l benzyny na 100 km.

Nowy silnik jest częścią topowej wersji wyposażenia Sport. Zgodnie z nazwą jest to odmiana Hondy Jazz kierowana do kierowców, którzy oczekują od miejskiego auta "czegoś więcej". Mocniejszą odmianę modelu poznamy po agresywniejszym zderzaku, lekko przemodelowanych reflektorach, splitterze, czymś na kształt dyfuzora z tyłu i delikatnym spojlerze. Jak na sportową wersję przystało, nie zabrakło też czerwonych akcentów. Z kolei we wnętrzu projektanci postawili na kontrastujące, pomarańczowe przeszycia na kierownicy i gałce skrzyni biegów.

Honda Jazz 2017Honda Jazz 2017 fot. Honda

Reszta zmian to już kosmetyka. Nie licząc wersji Sport, Jazz będzie w dalszym ciągu dostępny z benzynowym silnikiem 1.3 o mocy 102 KM. Stylistycznie Honda Jazz upodobniła się do nowego Civica, co dostrzeżemy przede wszystkim po nowym grillu (o poważnej nazwie Solid Wing Face) i nowych LED-owych reflektorach. Również zderzaki są trochę ostrzejsze (tu już trzeba się przyjrzeć), a paleta dostępnych kolorów wzbogaciła się o niebieski lakier Skyride Blue.

We wnętrzu liftingowa klasyka gatunku - obietnica materiałów wyższej jakości oraz ich lepszego spasowania. Lekko wzbogacona ma być także lista pokładowych systemów bezpieczeństwa.

Honda Jazz 2017Honda Jazz 2017 fot. Honda

Nowa Honda Jazz oficjalnie zadebiutuje w Europie podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Japończycy przyjmowanie zamówień rozpoczną w listopadzie, a pierwsze auta wyjadą na europejskie drogi jeszcze w tym roku. Polska premiera rynkowa to raczej kwestia początku 2018 r.

Oczywiście w temacie cen nie wiemy jeszcze niczego. Aktualnie polski cennik otwiera 62 300 zł. Z kolei najlepiej wyposażona Honda Jazz (Elegance Connect+ z CVT) kosztuje u nas 77 600 zł. Możemy się spodziewać, że Jazz Sport będzie wyceniony podobnie lub wyżej. W końcu oferuje dużo więcej koni, a wersja Sport już w standardzie ma być bardzo bogato wyposażona.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.