Opel szykował flagowego SUV-a. Ale Francuzi mówią: "nie"

Opel nie należy już do amerykańskiego koncernu General Motors. Niemiecką marką zarządzają teraz Francuzi z PSA. I podejmują już pierwsze decyzje, które mogą się nie spodobać miłośnikom marki

Opel bardzo poważnie rozbudowuje swoją ofertę w segmencie szeroko pojętych SUV-ów i crossoverów. Do bestsellerowej Mokki X dołączyły niedawno dwa crossovery przygotowane już we współpracy z nowym właścicielem marki, francuskim koncernem PSA. To, reprezentujący segment B, praktyczny Crossland X oraz kompaktowy Grandland X, brat bliźniak Peugeota 3008 i rywal VW Tiguana.

Jednak Opel - samodzielnie - pracował nad jeszcze jednym SUV-em. Miał to być okręt flagowy marki z Russelsheim, zbudowany na bazie Insignii. Jednak jak donosi zwykle dobrze poinformowany serwis "Auto Express" PSA postawiło na projekcie krzyżyk. Taka decyzja raczej nie powinna dziwić. Duży SUV na bazie Insignii był oczkiem w głowie poprzedniego szefa Opla Karla-Thomasa Neumanna. Opel ma teraz nowego CEO, zmieniły się więc priorytety marki.

Technicznie dawcą miała być nowa Insignia. Stylistycznie nowy SUV miał sporo zapożyczyć z konceptu Monza. Neumann sugerował m.in. bardzo podobny przód.

Opel Monza ConceptOpel Monza Concept fot. GM

Duży SUV prawdopodobnie powstanie, ale nie na Insignii

Jednak jak donosi "Auto Express" wcale nie oznacza to, że Opel nie doczeka się w przyszłości naprawdę dużego SUV-a, który na rynku będzie mógł rzucić wyzwanie Hyundaiowi Sante Fe czy Kii Sorento. Ba, pojawiają się nawet informacje, że Niemcy myślą o przygotowaniu rywala dla aut tak dużych jak VW Touareg i Ford Edge. Tylko, że nowy SUV będzie w 100 proc. zbudowany we współpracy z PSA. Możemy się więc spodziewać francuskiej platformy EMP2.

Najbardziej realnym i najbliższym realizacji scenariuszem wydaje się oplowski bliźniak Peugeota 5008.

Peugeot 5008Peugeot 5008 Fot. Peugeot

W naszej galerii umieściliśmy zdjęcia Grandlanda X, aktualnie największego SUV-a Opla. Niestety, projekt na bazie Insignii był na zbyt wczesnym etapie rozwoju i producent nie pochwalił się jeszcze żadnym zdjęciem.

Czy Twoim zdaniem decyzja o anulowaniu SUV-a na bazie Insignii to dobra decyzja PSA?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.