Toyota Proace Verso - dom na kołach

To propozycja dla osób ceniących aktywny wypoczynek i niezależność. Jednocześnie odpowiedź na Volkswagena Californię i Mercedesa Marco Polo. Toyota przygotowała tańszą i równie komfortową ofertę.

Proace to wspólny projekt z Peugeotem Travellerem i Citroenem SpaceTourerem. Koncern PSA stworzył wraz z japońskimi inżynierami wersje dostawcze i osobowe. Konstruktorzy z Kraju Kwitnącej Wiśni wybili się jednak przed szereg i zaprezentowali właśnie na niemieckim rynku wersję wakacyjną. Verso pełnymi garściami czerpie z pomysłów przedstawionych przez Mercedesa w Marco Polo i Volkswagena w Californii opartej technologicznie na Multivanie. Proace spodoba się miłośnikom karawaningu.

Wygoda dla pięciu osób

Pokład Toyoty urządzono z myślą o pięciu osobach. Każda z nich otrzymuje bardzo dobre warunki do komfortowego podróżowania. W razie potrzeby rozbicia obozu gdziekolwiek, producent przewidział wygodne łóżko dostępne po złożeniu dwóch ostatnich rzędów foteli. Zmieszczą się na nim dwie dorosłe osoby z małym dzieckiem. Ponadto, dość bogato przedstawia się lista wyposażenia opcjonalnego. Niecałe 2800 euro wystarczy na rozkładaną kuchenkę gazową z dwoma palnikami, a także zbiornik na wodę. Dodatkowy stolik i dwa krzesełka wymagają dopłaty w wysokości 99 euro. Za kolejne 300 otrzymamy chowane markizy zamontowano z dwóch stron Verso. Bagażnik dachowy wymaga wysupłania z portfela blisko 400 euro. Na cztery razy tyle wyceniono opcjonalny namiot.

Rozsądnie wyceniony Camper

Verso w bazowej specyfikacji wyceniono w Niemczech na 35 300 euro (około 150 tysięcy złotych). Wersja z kompletnym wyposażeniem z zakresu komfortu i noclegu w trudnych warunkach kosztuje 40 795 euro – niewiele ponad 173 tysiące złotych. Konkurencja jest wyraźnie droższa. Marco Polo konstrukcji Mercedesa w podstawowej odmianie Activity to wydatek w wysokości 170 601 złotych. Zaznaczenie kilku pozycji w konfiguratorze wywinduje finalną cenę do ponad 250 tysięcy. Sporo trzeba też zapłacić za Volkswagena Californię. Cennik biwakowego wariantu Coast startuje z poziomu 194 094 zł. Po dołożeniu wszystkich udogodnień z listy opcji, kwota na fakturze przekroczy 300 tysięcy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.