Volkswagen Atlas bez najwyższej oceny w teście zderzeniowym. Dlaczego?

Amerykańska agencja IIHS przeprowadziła testy zderzeniowe Volkswagena Atlas. Nowy SUV w gamie niemieckiego producenta otrzymał bardzo dobrą ocenę, ale nie udało się uzyskać maksymalnej noty. Zawinił jeden szczegół.

Volkswagen Atlas otrzymał ocenę "Top Safety Pick" przyznawaną przez amerykańską agencję IIHS, która zajmuje się bezpieczeństwem na drogach. Dotyczy egzemplarzy wyposażonych w system Forward Collision Warning (ostrzegający o możliwości kolizji) oraz Autonomous Emergency Braking (automatyczne hamowanie awaryjne). Siedmioosobowy SUV uzyskał ocenę "Good" w pięciu testach zderzeniowych.

Żeby zakwalifikować się do oceny "Top Safety Pick", samochód musi być wyposażony we wspomniany wyżej system AEB i uzyskać ocenę "Advanced" w temacie zapobiegania kolizji. Volkswagen Atlas otrzymał ocenę "Superior", a podczas badania z prędkością 25 mph udało się obniżyć prędkość do 17 mph, co znacznie zmniejszyło ryzyko poważnych obrażeń. Przy próbie z prędkością 12 mph udało się całkowicie uniknąć kolizji.

Volkswagen AtlasVolkswagen Atlas fot. Volkswagen

Jednak Volkswagen Atlas nie zasłużył na maksymalną ocenę "Top Safety Pick+" ze względu na słabą ocenę przednich reflektorów - "marginalny" lub "słaby", w zależności od wersji wyposażenia. W tym segmencie dużo lepiej spisały się takie modele jak Honda Pilot, Toyota Highlander, Hyundai Sanfta Fe czy Mazda CX-9.

Volkswagen Atlas kosztuje w USA od 30 500 dolarów, ale większość systemów poprawiających bezpieczeństwo jest dodatkowo płatna. Standardowe wyposażenie obejmuje system automatycznego hamowania pokolizyjnego. To jedyny model w tej klasie wyposażony w takie rozwiązanie już w podstawowej wersji.

Czy chciałbyś/-abyś zobaczyć Volkswagena Atlasa na polskich drogach?
Więcej o:
Komentarze (12)
Volkswagen Atlas bez najwyższej oceny w teście zderzeniowym. Dlaczego?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Rico

  Oceniono 12 razy 4

  Czy Ci Niemcy to nie mają polotu w konstrukcji samochodów ?
  Te wszystko VW są taki same !!!
  WSTRĘTNE !!!

 • Gość: marko

  Oceniono 18 razy 4

  Systemy bezpieczeństwa ważna sprawa, u mnie w tivoli też mam takie funkcje, np. ostrzeganie przed kolizją, aktywne hamowanie, asystent pasa ruchu itp. już wielokrotnie z nich korzystałem i się obyło bez wypadku

 • grzechumann

  Oceniono 10 razy 2

  Przecież on wygląda jak to Skoda, o której teraz wszyscy tak pieją!!! ViochWagenowski badziew i tyle.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 1 raz 1

  "słabą ocenę przednich reflektorów "
  ale tyle reflektory wypadły dobrze?

 • Gość: przegość

  Oceniono 2 razy 0

  Jak stawialiście w jednym porównaniu Lancię Y , z SUV-ami (głównie niemieckimi) to nie pytaliście dlaczego?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX