Nowy maluch Forda w Polsce. Znamy ceny Ka+

Po premierze nowej Fiesty, teraz Ford wprowadza na nasz rynek drugie miejskie auto. Ka+ to budżetowa propozycja. Proste auto ma przekonać do siebie korzystną ceną. Czy mu się to uda? Sprawdźmy.

Ka+ to dość niefortunna nazwa dla tego modelu. Ka kojarzy nam się ze zgrabnym, małym autkiem segmentu A, a Ka+ reprezentuje segment B. Ford Ka+ mierzy dokładnie 3929 mm długości i 2489 mm rozstawu - jest więc tylko trochę mniejszy od większości reprezentantów tej klasy. Dla porównania, długość Citroena C3 to 3996 mm, a nowej Fiesty - 4040 mm. Producent podkreśla, że na pokładzie Ka+ w komfortowych warunkach może podróżować nawet 5 osób.

Ford Ka+ przyjechał do nas z Ameryki Południowej. Jest to więc propozycja prostego, budżetowego miejskiego auta. Pod maską pracuje wolnossąca benzyna 1.2 Ti-VCT o mocy 70 lub 85 KM. W ofercie Forda Ka+ ma zastąpić bazową wersję Fiesty, która od tej generacji oferowana jest od razu od linii wyposażenia Trend.

Ford KA+Ford KA+ fot. Ford

Ile Ford Ka+ kosztuje w Polsce?

Ford Ka+ będzie oferowany w dwóch wersjach. Ka+ Trend z silnikiem o mocy 70 KM został wyceniony na 39 200 zł, a w promocji, od której zaczyna się sprzedaż modelu - na 37 900 zł. Niestety, do klimatyzacji i radioodtwarzacza SYNC trzeba w tej wersji dopłacić.

Lepiej wyposażona (już z radiem i klimatyzacją w standardzie) i mocniejsza (85 KM) wersja kosztuje 46 500 zł, a w aktualnej promocji - 41 900 zł.

Jak mały Ford wypada na tle konkurencji?

Większość samochodów segmentu B kosztuje teraz sporo powyżej 40 tysięcy. Najtańszym przedstawicielem tej klasy w Polsce jest wspomniany Citroen C3, który jako jedyny - bez żadnych promocji - został wyceniony na 39 900 zł. Ford Ka+ w aktualnej promocji ma więc spore szanse znaleźć dla siebie niszę na rynku. Kiedy rabaty znikną, Ka+ wciąż będzie jednym z najtańszych aut w klasie, ale różnica nie będzie już tak widoczna.

Jesteśmy bardzo ciekawi, jak budżetowy maluch będzie sobie radził na rynku, ale może być mu trudno w walce o klienta.

Czy Twoim zdaniem Ford Ka+ odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.