Volkswagen oficjalnym partnerem Euro 2020

Już od przyszłego marka Volkswagen będzie nowym partnerem UEFA. niemiecki producent zamierza podkreślić w ten sposób swoje wieloletnie zaangażowane w futbol, promując przy tej okazji elektryczny model I.D.

Do tej niemiecki producent był jednym ze sponsorów drużyny piłkarskiej VfL Wolfsburg, a od przyszłego roku działalność Volkswagena zostanie rozszerzona o UEFA. Logo VW będzie obecne przy organizacji Euro 2020, a będzie to wyjątkowa impreza, ponieważ będzie rozgrywana na stadionach całej Europy - w 13 krajach, od Hiszpanii po Rosję.

Oprócz imprezy Euro 2020, Volkswagen zaangażuje się także w inne rozgrywki piłki nożnej. Partnerstwo obejmuje również Mistrzostwa Europy Kobiet (UEFA Women’s EURO), Mistrzostwa Europy Juniorów U21 (UEFA Under 21 Championships), Futsal EURO, a także finałowe rozgrywki nowo utworzonej UEFA Nations League, które zostaną rozegrane po raz pierwszy w 2019 roku.

Poza współpracą z europejską federacją, kilka tygodni temu Volkswagen podpisał kontrakt z reprezentacją narodową Niemiec. Umowa będzie obowiązywać od 2019 do 2024 roku. Do tej pory na koszulkach niemieckiej kadry było obecne logo Mercedesa.

Zaangażowanie w świat piłki nożnej zostanie wykorzystane do promocji nowego modelu I.D. Będzie to pierwszy samochód z nowej, elektrycznej rodziny Volkswagena. Samochody niemieckiej marki można spotkać na wszystkich drogach Starego Kontynentu – od Atlantyku po Ural i od Spitzbergenu po Sycylię. W zeszłym roku do klientów w Europie trafiło 1,7 miliona samochodów. We wszystkich 55 krajach członkowskich UEFA dostępne są osobowe auta VW. Marka produkuje swoje samochody w 21 fabrykach, które zatrudniają 150.000 ludzi w siedmiu krajach Europy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA