BMW pokazało X2. Czas na małego "crossovera coupe"

BMW szykuje kolejnego SUV-a. Tym razem ma to być kompaktowy crossover coupe, który będzie bardzo blisko spokrewniony z nowym X1. Niemcy pokazali właśnie pierwsze zdjęcia modelu. W kamuflażu, ale widać na nich sporo.

O planach stworzenia kompaktowego crossovera coupe dowiedzieliśmy się już niecały rok temu podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, gdzie BMW pokazało koncepcyjne X2 Concept.

BMW X2 ConceptBMW X2 Concept fot. BMW

Teraz BMW wraca do tego pomysłu i zapowiada rychłą premierę produkcyjnej wersji. Machina promocyjna ruszyła, a Niemcy pokazali nam pierwsze zdjęcia modelu. Na razie BMW X2 kryje się przed nami pod wojskowym kamuflażem, ale na ujawnionych zdjęciach-teaserach możemy zobaczyć całkiem sporo. Tajemnicą nie są już kształty i ogólny wygląd modelu. Wszystkie zdjęcia zamieściliśmy oczywiście w naszej galerii.

BMW nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów technicznych modelu. Wiemy jednak, że będzie to kolejny auto Bawarczyków - po serii 2 i nowym X1 - zbudowane na bazie platformy UKL. Dla miłośników marki nie jest to dobra informacja, bo na UKL powstają auta przednionapędowe. Oznacza to, że podobnie jak w przypadku bliźniaczego SUV-a X1 (X2 będzie jego odmianą coupe) w bazowych odmianach kierowca otrzyma napęd na przód. Na szczęście, w wyższych i droższych wersjach dostępny będzie napęd xDrive.

BMW X2 powinno dzielić z nowym X1 również silniki. Oznaczałoby to, że cennik otworzy trzycylindrowa benzyna o pojemności 1,5 l i mocy 140 KM. Za najtańsze X1 trzeba zapłacić w Polsce 132 900 zł, do wersji coupe na pewno lekko dopłacimy. Bazowy diesel również ma 3 cylindry (1.5, 116 KM) i kosztuje 141 900 zł.

Na drugim biegunie powinna się z czasem pojawić wersja sygnowana przez M Performance. Prawdopodobnie nie będzie to rasowa e-Mka, a odmiana oznaczona jako M35i lub M40i. W plotkach przewija się moc około 300 KM.

BMW X2 2017 (teaser)BMW X2 2017 (teaser) fot. BMW

Oficjalną premierę BMW X2 zaplanowano na zbliżający się wielkimi krokami Salon Samochodowy we Frankfurcie. Internetowej prezentacji możemy się spodziewać ciut wcześniej. Możliwe, że na niemieckie drogi BMW X2 wyjedzie jeszcze w tym roku.

Czy Twoim zdaniem, BMW X2 poradzi sobie na rynku?
Więcej o: