Świetne półrocze Volkswagena. Aż trzy auta w europejskim TOP 10

Volkswagen ma powody do zadowolenia. Kompaktowy Golf po raz kolejny był najczęściej wybieranym samochodem przez Europejczyków. Co więcej, w pierwszej dziesiątce bestsellerów znajdziemy jeszcze dwa inne samochody marki.

Jak podaje Volkswagen, powołując się na raport JATO Dynamics, w pierwszym półroczu 2017 r. w Europie zarejestrowano 8,4 miliona samochodów. To najwyższy wynik od 10 lat. Na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych modeli znajduje się Volkswagen Golf z wynikiem 237 405 egzemplarzy. Kompakt z Wolfsburga wyprzedza drugie auto w zestawieniu o aż 53 411 sztuk.

Niemcy mają jeszcze większe powody do zadowolenia. W europejskim TOP 10 na świetnym drugim miejscu znalazł się jeszcze Volkswagen Polo, którego kupiło 171 554 Europejczyków oraz Volkswagen Tiguan. SUV zajął z wynikiem 127 392 sprzedanych sztuk zajął 9. miejsce. Co więcej, niemiecki crossover notuje największy wzrost sprzedaży ze wszystkich aut w zestawieniu - w porównaniu z zeszłym półroczem to aż o 75,2%.

Także w Polsce liczba rejestracji nowych Volkswagenów w ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku zdecydowanie wzrosła. Z salonów wyjechało 4 914 (+20,1 proc.) więcej samochodów niż od stycznia do czerwca 2016 roku. Polscy nabywcy Volkswagenów najczęściej również wybierają Golfa (7 272 zarejestrowanych egzemplarzy). Na drugim miejscu pod względem popularności plasuje się Passat z wynikiem 4 368 sztuk.


.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.