Wielka akcja naprawcza w GM. Setki tysięcy aut do serwisu

Rynek pickupów w Ameryce jest ogromny. Dlatego nie powinna dziwić skala akcji serwisowej prowadzonej przez koncern GM, która zakłada sprowadzenie do serwisów nawet 690 tys. samochodów.

Zwykle akcje serwisowe dotyczą najwyżej kilku lub kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Jednak tym razem General Motors pobiło rekord. Na akcję serwisową zaproszono właścicieli 690 685 egzemplarzy, na dodatek wyprodukowanych w jednym roku modelowym.

Sprawa dotyczy Chevroletów SIlverado oraz GMC Sierra wyprodukowanych w roku modelowym 2014. W tych modelach może dochodzić do chwilowej utraty wspomagania kierownicy podczas manewrów z niskimi prędkościami. Napięcie układu elektrycznego spada wtedy poniżej 8,8 woltów, ale po kilku sekundach wraca do właściwej wartości. Usterka występuje nieprzewidywalnie, co może doprowadzić do wypadku. Dlatego koncern GM zamierza profilaktycznie sprawdzić wszystkie samochody. W serwisowanych egzemplarzach zostanie zaktualizowane oprogramowanie.

Prawie 700 tys. egzemplarzy brzmi poważnie, ale rynek pickupów w USA jest naprawdę wielki. W samym zeszłym miesiącu Chevrolet sprzedał 50 tys. egzemplarzy modelu Silverado.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.