Nissan pracuje nad elektrycznym SUV-em na bazie Leafa

Japoński producent poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem elektrycznego SUV-a do gamy. Model o nazwie Xterra lub Terrano wykorzysta platformę elektryczną z Nissana Leafa. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

Druga generacja Nissana Leaf jest już drodze. Dużo bardziej zaawansowana konstrukcja ma być wykorzystywana przez japoński koncern również w innych modelach. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem zadebiutuje pierwszy, elektryczny SUV Nissana z napędem na cztery koła.

Nowy model ma nawiązywać do konceptu Nissan TeRRA, którego debiut przypadł na salonie motoryzacyjnym w Paryżu w 2012 roku. Projekt zakładał wykorzystanie układu napędowego modelu Leaf w połączeniu z ogniwami paliwowymi. W tej chwili elektryczny hatchback jest wyposażony w akumulatory o pojemności 30 kWh. Producent zakłada, że to wystarczy, żeby zapewnić zasięg do 500 km. Dzięki temu nowy SUV mógłby konkurować z nadchodzącą Teslą Model Y – crossoverem zbudowanym na bazie Modelu 3.

Japoński producent planuje wejść do segmentu elektrycznych SUV-ów. Swoją obecność na tej półce potwierdziły już takie marki jak Mercedes, Volkswagen, a nawet Buick. Zanim zobaczymy elektrycznego SUV-a z Japonii, czeka nas premiera nowego Leafa, który zadebiutuje już we wrześniu na salonie we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.