To musiał być hit. Skoda Kodiaq sprzedaje się świetnie

Najnowsze dane z europejskiego i polskiego rynku nowych samochodów są jednoznaczne. Inwestycja czeskiej marki w nowego SUV-a była jak najbardziej trafiona. Samochód cieszy się ogromną popularnością.

Firma analityczna Jato Dynamics podała, że w pierwszym półroczu tego roku całkowita sprzedaż Skody Kodiaq wyniosła około 19600 egzemplarzy. Jest to 5 proc. całkowitego wolumenu czeskiej marki. Czeski model bardzo szybko zapewnił sobie drugie miejsce w segmencie SUV-ów średniej wielkości – wyłączając modele z klasy premium. Wyprzedził go tylko Nissan X-Trail.

Według danych dostarczonych przez SAMAR, na polskim rynku Skoda Kodiaq nadal ustępuje miejsca Volvo XC60, które właśnie trafia do salonów w nowej wersji. W pierwszym półroczu sprzedano 3295 egzemplarzy szwedzkiego modelu, co oznacza wzrost o 85,4 proc. w stosunku do wcześniejszego półrocza.

Czeska marka sprzedała 1256 egzemplarzy, a na trzecim miejscu wylądowało Audi Q5 z dość dużą stratą – zaledwie 890 egzemplarzy (spadek o 17,1 proc.). Europejski lider – Nissan X-Trail – zajął czwarte miejsce z wynikiem 867 egzemplarzy (+51,6 proc.), a pierwszą piątkę zamyka Lexus NX – 802 egzemplarze (+12,8 proc.).

Czy twoim zdaniem Skoda Karoq powtórzy sukces Kodiaqa?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.