Genesis przygotowuje luksusowego SUV-a. Niemcy mogą się bać?

Marka Genesis to luksusowa dywizja Hyundaia. Aktualnie ma w swojej ofercie tylko sedany, ale już niebawem dołączy do nich co najmniej jeden przedstawiciel popularnego segmentu SUV.

Genesis to marka premium należąca do koreańskiego koncernu. Od jakiegoś czasu próbuje zagrozić dominacji niemieckiej trójki (Audi, BMW, Mercedes) na amerykańskim rynku. Włodarze marki szukają sposobów na przyciągnięcie klientów, szczególnie na globalnych rynkach, ponieważ poziom sprzedaży cały czas nie zachwyca.

Aktualnie w ofercie są dostępne modele G90 i G80, ale już niebawem dołączą do nich dwa samochody z segmentu SUV oraz sportowe coupe. Niewykluczone, że rzutem na taśmę pojawi się jeszcze jeden crossover, ale premiery możemy się spodziewać nie szybciej niż w 2021 roku.

Kilku zagranicznych dziennikarzy miało okazję odwiedzić centrum R&D należące do Hyundaia, gdzie koreański koncern zdradził plany na najbliższe lata. Nowy model ma być pozycjonowany poniżej modeli GV80 (pełnowymiarowy SUV) i GV70 (SUV średniej wielkości). Genesis zarezerwował wspomniane nazwy w amerykańskim urzędzie patentowym. Wszystko wskazuje na to, że najmniejszy model otrzyma nazwę GV60.

W 2021 roku będzie miała miejsce premiera nowej generacji G90 oraz sportowego modelu. Niewykluczone, że w tym samym czasie zadebiutuje nowa platforma elektryczna. Jeszcze przed końcem tego roku możemy się spodziewać premiery sedana G70. Auto pojawi się w salonach na początku przyszłego roku.

Czy Twoim zdaniem Genesis odniesie w końcu sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Agora SA