Klienci rezygnują z Tesli Model 3. Ponad 63 tys. anulowanych zamówień

Tesla rozpoczęła dostawy długo oczekiwanego Modelu 3. Pierwsi klienci odebrali kilka dni temu kluczyki do upragnionego samochodu, reszta musi się uzbroić w cierpliwość. Jednak nie wszyscy są zadowoleni z długiego czasu oczekiwania.

Szef Tesli, Elon Musk, zapowiada sukcesywne zwiększanie poziomu produkcji, ale klienci, którzy złożą dzisiaj zamówienie na Model 3, muszą poczekać od 12 do 18 miesięcy. Dla wielu to zbyt długo. Dlatego klientów, którzy wpłacili zaliczki, zrezygnowało z dalszego oczekiwania.

Sytuacja dotyczy ponad 63 tys. zamówień, co zmniejszyło całkowitą liczbę z 518 do 455 tys. samochodów. Oczywiście Elon Musk nie przejmuje się sytuacją i komentuje rezygnacje w typowym dla siebie stylu, porównując oczekiwanie na Model 3 do restauracji, w której trzeba czekać 1,5 godziny na zamówienie.

Jeszcze przed końcem tego roku Tesla zamierza produkować w ciągu tygodnia 5 tys. egzemplarzy, ale już w przyszłym roku poziom produkcji zostanie podwojony, co wydatnie skróci okres oczekiwania.

Przy okazji zostanie uruchomiona produkcja wersji z napędem na cztery koła, a w połowie 2018 roku ruszy produkcja egzemplarzy przeznaczonych na rynki poza USA. Wersje z kierownicą po prawej stronie trafią do klientów dopiero w 2019 roku.

Czy twoim zdaniem Tesla Model 3 odniesie sukces rynkowy?
Więcej o:
Komentarze (6)
Klienci rezygnują z Tesli Model 3. Ponad 63 tys. anulowanych zamówień
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: As

  Oceniono 14 razy 6

  Po prostu zobaczyli ten wielki telewizor we wnętrzu, zwymiotowali i postanowili kupić samochód z normalnym wnętrzem.

 • Gość: dziubas

  Oceniono 2 razy 0

  BMW ma ból głowy, spada sprzedaż, i3 to koszt ok.40.000 € i zasięg zaledwie 140 km.

 • Gość: SKF

  Oceniono 2 razy 0

  Po co czekac kiedy jest Bolt? Sporo ich juz jezdzi po Dolinie Krzemowej.

 • Gość: Szymon

  Oceniono 4 razy 0

  Autor artykułu zapomniał dodać, że 63000 rezerwacji to rezerwacje anulowane w przedziale czasu od 01.04.2017 do końca 07.2017...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX