Honda Clarity Electric już w salonach. Znamy cenę

Jeden z najważniejszych i przyszłościowych modeli Hondy właśnie trafił do amerykańskich salonów w stanach Kalifornia i Oregon. Klienci mogą już zamawiać elektryczną odmianę Hondy Clarity.

Z zewnątrz samochód wygląda identycznie jak wersja Clarity Fuel Cell napędzana wodorem. Żeby stać się posiadaczem tego samochodu, trzeba wpłacić 1730 dolarów zaliczki, a następnie przez 36 miesięcy opłacać ratę leasingową w wysokości 269 dolarów. W ramach tej opłaty są wliczone wszystkie podatki oraz ubezpieczenie assistance. Maksymalny roczny przebieg to 20 tys. mil (32 186 km).

Elektryczna Honda jest zasilana akumulatorami o pojemności 25,5 kWh, które dostarczają energię do silnika elektrycznego dysponującego mocą 161 KM (299 Nm). Zasięg na pełnym ładowaniu to 143 kilometry.

Dostępność nowej wersji jest na razie mocno ograniczona, ale na pocieszenie dodamy, że pełne ładowanie akumulatora trwa około trzech godzin przy użyciu gniazdka z napięciem 240 V. Z kolei ciągu 30 minut można naładować 80 proc. baterii.

Na liście wyposażenia Hondy Clarity Electric znajdziemy skórzaną tapicerkę, dwustrefową klimatyzację, dotykowy ekran infotainment z systemem nawigacji GPS. Oprócz tego auto jest wyposażone w adaptacyjny tempomat, system zapobiegający niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz zapłon odpalany przyciskiem.

Czy producenci powinni inwestować w samochody wodorowe?
Więcej o:
Komentarze (31)
Honda Clarity Electric już w salonach. Znamy cenę
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Mck

  Oceniono 20 razy 10

  Jakby na to nie patrzeć, to ten samochód jest przestarzały już w chwili wejscia na rynek- taki zasięg był Ok parę lat temu. Najnowsze elektryki oferują już teraz wiekszy zasięg.

 • Gość: ggg

  Oceniono 13 razy 7

  1730 $ to ok 6500zł plus 270$ to ok 1000zł i jeździmy najnowszym modelem przez 3 lata potem wybierma kolejny NOWY MODEL po co kupować UZYWKI

 • Gość: obsv2

  Oceniono 12 razy 6

  143 km na jednym ladowaniu to jest juz ponizej normy - Tesla i Chevrolet Bolt maja zasieg 250km.

 • Gość: ss85

  Oceniono 4 razy 4

  Czy oni specjalnie robią te eko-auta tak brzydkie żeby nikt ich nie chciał??

 • Gość: Zorr

  Oceniono 4 razy 4

  Drodzy producenci aut elektrycznych.
  Poproszę małe elektryczne autko miejskie typu Yaris, Jazz, Swift, Polo z zasięgiem ~120km, mocą ~60KM, bez skrzyni biegów (tylko 1 przełożenie), prędkość maks ~140km/h.
  Cena ~60tys.

  Dzięki temu taki samochód elektryczny mógłby posłużyć jako drugie auto w rodzinie, do podróży z przedmieść do pracy, do rozwożenia dzieci, do wypadu do sklepu.

  Honda, zaprezentowała wielkie auto z małym zasięgiem, w cenie pewnie na poziomie Priusa.

 • antoniferdynand

  Oceniono 3 razy 3

  Deklarowany zasięg 173 km (chyba że chodziło o mile) byłby OK gdyby mowa była o samochodzie miejskim na rynku europejskim. W warunkach USA to jakaś kompletna porażka, zwłaszcza, że auto sprawia wrażenie pojazdu rodzinnego.
  Poza tym stylistyka zewnętrzna to to chyba nawiązanie do lat 80-tych XXw. - generalnie dramat.

 • zraluk7

  Oceniono 5 razy 3

  Tesla dochodzi do 500km zasięgu. Honda zdecydowanie musi dac więskzą baterię. CHociaż cena jest ok.

 • Gość: ark

  Oceniono 5 razy 3

  Honda mocno spozniona i daleko za konkurencja. Taki zasieg to 6 lat temu byl standardem .Obecnie Liderzy wypuszczaja auta z conajmniej 2 krotnie wiekszym zasiegiem a czesto prawie 3 krotnie ....Za podobna cene .

 • Gość: Rtr

  Oceniono 2 razy 2

  Tak w latach osiemdziesiątych twórcy filmowi wyobrażali sobie samochody przyszłości.
  Ograniczony zasięg nie będzie problemem. I tak wlasciciel będzie wstydził sie nim jeździć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX