Honda Clarity Electric już w salonach. Znamy cenę

Jeden z najważniejszych i przyszłościowych modeli Hondy właśnie trafił do amerykańskich salonów w stanach Kalifornia i Oregon. Klienci mogą już zamawiać elektryczną odmianę Hondy Clarity.

Z zewnątrz samochód wygląda identycznie jak wersja Clarity Fuel Cell napędzana wodorem. Żeby stać się posiadaczem tego samochodu, trzeba wpłacić 1730 dolarów zaliczki, a następnie przez 36 miesięcy opłacać ratę leasingową w wysokości 269 dolarów. W ramach tej opłaty są wliczone wszystkie podatki oraz ubezpieczenie assistance. Maksymalny roczny przebieg to 20 tys. mil (32 186 km).

Elektryczna Honda jest zasilana akumulatorami o pojemności 25,5 kWh, które dostarczają energię do silnika elektrycznego dysponującego mocą 161 KM (299 Nm). Zasięg na pełnym ładowaniu to 143 kilometry.

Dostępność nowej wersji jest na razie mocno ograniczona, ale na pocieszenie dodamy, że pełne ładowanie akumulatora trwa około trzech godzin przy użyciu gniazdka z napięciem 240 V. Z kolei ciągu 30 minut można naładować 80 proc. baterii.

Na liście wyposażenia Hondy Clarity Electric znajdziemy skórzaną tapicerkę, dwustrefową klimatyzację, dotykowy ekran infotainment z systemem nawigacji GPS. Oprócz tego auto jest wyposażone w adaptacyjny tempomat, system zapobiegający niezamierzonej zmianie pasa ruchu oraz zapłon odpalany przyciskiem.

Czy producenci powinni inwestować w samochody wodorowe?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.