Ile pali Bugatti Chiron? Zdziwicie się!

Pewnie wielu z Was zadaje sobie pytanie, ile może spalać najszybszy i najdroższy produkowany seryjnie samochód. Producent w końcu ujawnił oficjalne dane.

Zakładamy się, że żaden z potencjalnych klientów na ten samochód nie jest ani trochę zainteresowany takimi liczbami. Szczególnie, że pod maską pracuje 8-litrowy silnik wspomagany przez cztery turbosprężarki. Przy mocy wynoszącej 1500 KM nie spodziewaliśmy się wyników jednocyfrowych.

Bugatti właśnie podało oficjalne dane, które są wymagane przy procesie homologacji na rynku amerykańskim. Według testów przeprowadzonych za oceanem, średnie spalanie Chirona wynosi 21,4 l/100 km. To mniej niż w modelu Veyron, który był o 500 KM słabszy, a potrzebował średnio 23,5 l/100 km.

W warunkach miejskich Chiron zużyje 26,1 l/100 km, a Veyron potrzebował 29,4 l/100 km. Podczas jazdy w warunkach pozamiejskich zużywa 16,8 l/100 km. W tym przypadku Veyron okazał się oszczędniejszy, zużywając średnio 15,7 l/100 km.

Musimy pamiętać, że podawane wyniki uzyskano w warunkach laboratoryjnych i mają one niewiele wspólnego z rzeczywistością. W praktyce Bugatti zużyje dużo więcej paliwa, szczególnie gdy kierowca obchodzi się z gazem w mało delikatny sposób. W przypadku jazdy z prędkością maksymalną 100-litrowy zbiornik paliwa wystarczy zaledwie na 12 minut.

Czy Twoim zdaniem Bugatti Chiron to godny następca Veyrona?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.