Volkswagen T-ROC - znamy datę oficjalnej premiery

Niemiecki koncern mocno pracuje nad rozbudową oferty crossoverów. Już niebawem na drogach pojawi się długo oczekiwany model T-ROC, pozycjonowany w gamie poniżej Tiguana.

Volkswagen ujawnił datę premiery nowego modelu, która odbędzie się 23 września, tuż po salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. W sieci pojawiły się już pierwsze zapowiedzi modelu T-ROC. Producent odsłonił kawałek nadwozia w filmie, ale od jakiegoś czasu w sieci można zobaczyć zdjęcia zamaskowanego egzemplarza.

Najnowszy film zaprezentowany przez Volkswagena ujawnia, że na liście wyposażenia znajdziemy cyfrową deskę rozdzielczą, która od jakiegoś czasu jest już dostępna w Golfie i Polo.

Auto powstało na nowoczesnej płycie podłogowej MQB, ale większość rozwiązań technicznych ma być przeszczepiona z Golfa. Niewykluczone, że będzie to pierwszy samochód w gamie Volkswagena, wyposażony w 48-woltową instalację elektryczną wykorzystywaną przez układ hybrydowy.

 

Producent nie potwierdził jeszcze tych rewelacji, ale na pocieszenie dodamy, że na pewno pojawi się wersja z literką „R” w nazwie. Pod maską wyląduje silnik 2.0 TSI, dysponujący mocą 310 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Cena Volkswagena T-ROC nie jest jeszcze znana, ale przypuszczamy, że będzie tańszy od Tiguana o jakieś 20 procent. Produkcja samochodu ruszy pod koniec miesiąca w portugalskiej fabryce Palmela.

Czy Twoim zdaniem Volkswagen T-Roc odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.