Lexus zagrał na nosie niemieckim konkurentom. Dominuje w klasie premium w USA

Europejski rynek samochodów luksusowych zdominowany jest przez producentów z Niemiec. Jednak w Stanach Zjednoczonych BMW, Audi i Mercedes musiały uznać wyższość Japończyków.

W lipcu 2017 r. Lexus sprzedał w USA 28 902 samochodów. W porównaniu z lipcem zeszłego roku Japończycy poprawili się o 7,8 proc. To dla Lexusa o tyle ważna informacja, że żaden z głównych niemieckich rywali nie może się pochwalić równie dobrym wynikiem. W pierwszym miesiącu wakacji, to Lexus był liderem klasy premium za Oceanem.

Sprzedaż samochodów luksusowych w lipcu 2017 r. na rynku amerykańskim:

1. Lexus - 28 902 szt.

2. Mercedes - 25 909 szt.

3. BMW - 21 965 szt.

4. Audi - 18 824 szt.

SUV-y napędzają sprzedaż Lexusa

Nie tylko Europejczycy oszaleli na punkcie SUV-ów i crossoverów. W Ameryce auta tego typu również biją rekordy popularności. Każdy z modeli Lexusa z tego segmentu (NX, RX, GX, LX) odnotował dwucyfrowy sprzedaży, a lider – popularny Lexus NX – aż 19,9%. Co ciekawe, niemal wszystkie pozostałe auta (sedany i coupe) sprzedawały się gorzej, niż rok temu. Wyjątkiem jest nieobecny w Polsce sedan Lexus ES, który odnotował wzrost sprzedaży aż o 25,6 proc.

Lexus LSLexus LS Fot. Lexus

Lexus liczy, że słupki sprzedaży wzrosną jeszcze bardziej, kiedy do sprzedaży wejdzie nowy Lexus LS. Flagowa limuzyna marki cieszy się w Stanach dużą popularnością, a nowa generacja wprowadza wiele bardzo ważnych zmian. Więcej dowiecie się o nim w tym miejscu: Salon Detroit 2017 | Lexus LS | Nowy okręt flagowy po ponad 10 latach

Która z tych marek jest Twoim zdaniem najlepsza?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.