Niewidomy fotograf zrobił zdjęcia Volkswagena Arteona. Efekt? Niesamowity

Mówi się, że piękno jest wartością względną, każdy widzi je inaczej. Volkswagen postanowił zaprzeczyć tej tezie zapraszając do współpracy niewidomego artystę, stawiając przed nim model Arteon.

Według producenta z Wolfsburga zmysł wzroku nie jest potrzebny, żeby w pełni docenić piękno nowego Volkswagena Arteon. Dlatego niemiecka firma zatrudniła niewidomego fotografa, który przygotował sesję zdjęciową nowego, czterodrzwiowego coupe.

Ten człowiek to Pete Eckert mieszkający na co dzień w Sacramento w stanie Kalifornia. To pierwszy projekt artysty związany z motoryzacją. Dlatego przed wykonaniem zlecenia dokładnie zapoznał się ze wszystkimi kluczowymi szczegółami dotyczącymi wyglądu Volkswagena Arteona.

Eckert stracił wzrok w wyniku choroby, będąc już dorosłym. Do wykonania sesji zdjęciowej wykorzystał analogowy aparat oraz kompletną ciemność  łącząc długie czasy naświetlania i podwójną ekspozycję. Żeby uzyskać dynamiczny kadr, wykorzystał poruszające się światło.

Efekty jego prac możemy zobaczyć w specjalnej galerii zdjęć oraz na 2,5-minutowym filmie wideo prezentującym przygotowania do sesji zdjęciowej.

Czy Twoim zdaniem Volkswagen Arteon odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Agora SA