Czwarta generacja Forda Focusa. Mamy pierwsze informacje

Premiera nowej wersji jest zaplanowana na przyszły rok, ale już teraz możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać Ford Focus czwartej generacji.

Nowy Ford Focus powstanie na bazie rozwinięcia aktualnej platformy Global C, nazywanej C2. Pierwsze plotki mówią o zwiększonym do 2,7 metra rozstawie osi. Do tego nowy model ma być lżejszy nawet o 50 kg w porównaniu z dotychczasową wersją. To wszystko dzięki wykorzystaniu nowoczesnych materiałów takich jak wysokowytrzymała stal i aluminium.

Najmniej wiadomo na temat wyglądu nowego modelu, ale w tej kwestii wyznacznikiem jest wygląd nowego wcielenia Fiesty, która zadebiutowała kilka dni temu. W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje przygotowane przez designerów. Nowy Focus ma być szerszy i dłuższy, a do tego karoseria otrzyma dynamiczne i muskularne kształty.

Pod maską czwartej generacji trafimy na dobrze znane jednostki z serii EcoBoost o pojemności 1,0 i 1,5-litra. Obydwa silniki składają się z trzech cylindrów wspomaganych turbodoładowaniem, a do tego współpracują z przekładnią mechaniczną lub automatyczną. Niewykluczone, że nieco późnej będzie dostępny 9-biegowy automat pożyczony od General Motors.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.