Mercedes pokazał klasę X. A branża już pyta o wersję AMG i Maybach

Pickup Mercedesa wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Niemcy dopiero co pokazali swojego Nissana Navarę, a już pojawiają się spekulacje, że trwają prace nad wersją AMG i Maybach. Czy na rynku jest miejsce na takie pickupy?

Nowy model Mercedesa powstał we współpracy z aliansem Renault-Nissan, podobnie jak Mercedes Citan, czyli Renault Kangoo ze znaczkiem trójramiennej gwiazdy. Z kolei Klasa X jest konstrukcyjnym bliźniakiem Nissana Navary i Renault Alaskan. Jednak już na pierwszy rzut oka widać, że nowy model prezentuje dużo lepszą jakość, a na pokładzie znajdziemy bogatsze wyposażenie. Mercedes dumnie opisuje swoje nowe auto jako "pickupa premium".

Od razu pojawiły się głosy, że Mercedes powinien pójść krok dalej i przygotować klasę X z dopiskiem Maybach. Auto miałoby się wyróżniać na drodze dyskretnymi i eleganckimi akcentami, a w środku zaoferować kierowcy i pasażerom luksusowe wyposażenia z najwyższej półki. Mercedes na razie milczy w tej sprawie, ale Internet już żyje renderami. W naszej galerii znajdziecie wizualizacje, które przygotował Aksyonov Nikita.

Nie tylko Maybach, wielu marzy też pickupie AMG

Za Oceanem ogromnym zainteresowaniem cieszy się potężny Ford F-150 Raptor. Wielu miłośników Mercedesa sugeruje, że niemiecka marka powinna pomyśleć o podobnym samochodzie. To zadanie przypadłoby w udziale oczywiście AMG. Spekuluje się, że pod maskę mogłaby trafić nawet ponad 600-konne 4.0 V8 z E63. W sieci oczywiście pojawiają się już wizualizacje mocarnego pickupa. To jedna z prac, która zrobiła furorę na Instagramie:

 

Czy Waszym zdaniem Mercedes powinien zdecydować się na wypuszczenie na rynek pickupa ze znaczkiem AMG i Maybach? Dajcie nam znać w komentarzach i sondażu poniżej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.