Nowy Ford Mustang GT szybszy niż Shelby GT350?

Amerykański producent postanowił podgrzać atmosferę nad chwilę przed premierą odświeżonego Mustanga. Nowa wersja rozpędza się do "setki" w czasie poniżej 4 sekund.

W wielkim skrócie oznacza to, że wersja GT będzie szybsza niż Shelby GT350. W wersji przeznaczonej na rocznik modelowy 2018 pracuje pod maską ta sama, 5-litrowa jednostka. Tym razem oferuje 460 KM maksymalnej mocy i 569 Nm momentu obrotowego. Dotychczas sprzedawany model zapewniał 435 KM i 542 Nm. Inżynierowie Forda zainstalowali nowy zestaw wtrysków i zwiększyli stopień sprężania z 11:1 do 12:1.

Lepsze parametry w połączeniu z 10-biegową skrzynią automatyczną w trybie Drag Strip i pakietem Performance pozwalają rozpędzić Mustanga GT od 0 do 60 mph (0-97 km/h) w czasie poniżej czterech sekund. Nie są to oficjalne dane podawane przez producenta. Pomiarów dokonali dziennikarze z magazynów Car and Driver oraz Motor Trend. Dla porównania Shelby GT350 z 2016 roku rozpędza się w czasie kolejno 4,3 i 4,1 sekundy.

Ford przygotował również pakiet wzmacniający dla wersji z silnikiem EcoBoost. Mustang z 2,3-litrowym silnikiem pod maską oferuje nadal 310 KM, ale maksymalny moment obrotowy wzrósł z 434 do 475 Nm. Automatyczna skrzynia biegów w trybie Drag Strip i pakiet Performance pozwalają na sprint od 0 do 60 mph w czasie poniżej pięciu sekund.

Konfigurator z odświeżonymi wersjami Mustanga jest już dostępny. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów  jeszcze tej jesieni.

Ford Mustang kosztuje tyle co najmocniejsze hot-hatche. Które auto byłoby Twoim wyborem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.