Nowa Mazda CX-8 pomieści 7 osób

Japoński producent wprowadza na rynek topowego SUV-a. Model CX-8 to zupełna nowość. Auto skrywa w kabinie aż trzy rzędy foteli, które pomieszczą do 7 osób na pokładzie.

Jeszcze przed końcem tego roku na japońskim rynku ruszy sprzedaż nowej Mazdy CX-8, której zdjęcia pojawiły się w sieci. Kolejny samochód w gamie producenta powstał w myśl filozofii wzorniczej Kodo, podobnie jak CX-3, CX-5 oraz prezentowany niedawno CX-4.

Pierwsze zdjęcia ujawnione przez producenta zdradzają, że samochód ma trzy rzędu siedzeń. W drugim rzędzie mogą się pojawić dwa, a nawet trzy fotele. Nowy SUV z Japonii ma 490 cm długości, 184 cm szerokości i 173 cm wysokości, a rozstaw osi sięga 293 cm. Mazda CX-8 jest o 17 cm krótsza niż oferowany na rynku amerykańskim model CX-9, a przy okazji o 37 cm dłuższa niż popularna Mazda CX-5.

Producent nie ujawnił jeszcze planów dotyczących dostępności modelu poza Japonią. Wiadomo tylko tyle, że na rodzimym rynku będzie dostępny z silnikiem Diesla o pojemności 2,2 litra lub 2,5-litrowym turbodoładowanym silnikiem benzynowym.

Czy Twoim zdaniem nowy duży SUV Mazdy powinien pojawić się w polskiej ofercie marki?
Więcej o:
Komentarze (19)
Nowa Mazda CX-8 pomieści 7 osób
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • sapher

  Oceniono 6 razy 6

  Wolałbym żeby po prostu CX9 pojawiło się u polskiego dystrybutora i żeby przestali je tak kraść w Warszawie. Wciąż tęsknię za moją choć minęły 4 lata ...

 • Gość: bolek

  Oceniono 2 razy 2

  Miałem dylemat między suvem a minivanem, bo potrzebowałem czegoś 7 osobowego, ale komfortowego i nie przypominającego wyglądem klasycznego bezpłciowego tatowozu i w końcu na rodiusa sie zdecydowałem. I wygodny i pojemny nic dodać nic ująć

 • Gość: Stasiek

  Oceniono 2 razy 0

  Jak tak patrzę to wcale duży ten samochód nie jest i bagażnik automatycznie jest mniejszy. Braciak też kupił 7 osobowe auto tyle że Peugota 5008 i zupełnie inczaej się prezentuje. Nawet jak rozłoży 3 rząd siedzeń to dużo miejsca jest i w środku i w bagażniku.

 • Gość: gosia

  0

  fajna

 • Gość: Miatatata

  Oceniono 10 razy 0

  Mazdo, zostaw te nieforemne klocki i weź się wreszcie porządnie za nowego rx-a!

 • tohk

  Oceniono 13 razy -3

  Gdyby tak ścigali się z innymi na wyciszenie zamiast na ilośc foteli... może czegoś nie rozumiem ale nie lepiej kupic vana, w którym 8 osób spokojnie będzie sobie podróżowac z bagażami zamiast ściskach ich jak sardynki w SUVie?

 • Gość: xyz

  Oceniono 16 razy -6

  Brakuje jeszcze CX-1, CX-2 i CX-10, ale jak znam życie to Mazda szybko nadrobi to niedopatrzenie. Czy wszystkie modele, które pojawiły się po mazdzie 6 muszą mieć taki sam przód? To powoli staje się nudne.

 • kotjeanks

  Oceniono 17 razy -9

  Jak zwykle nieśmiertelny panel nawigacji z technologią i rozdzielczością sprzed 10 lat, dolepiony pod szybą , skóry z plastikowej krowy, ceńkie blachy i lakier. Dziękuje bardzo, nie kupię więcej Mazdy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX