Premiera Volvo XC40 coraz bliżej. Przecieki, teasery i prototypy

Volvo XC40 będzie mniejszym i sporo tańszym bratem XC60. Kompaktowego SUV-a powinniśmy zobaczyć już na jesieni. Internet jednak nie może się doczekać i co chwila pojawiają się teasery i przecieki

Volvo XC60 to ulubione luksusowe auto Polaków. To właśnie ten model sprzedaje się najlepiej nad Wisłą, deklasując pozostałe marki premium. Dlatego rychła premiera XC40 jest tak ważna z perspektywy naszego rynku. Kompaktowy SUV będzie o klasę mniejszy od XC60, a co za tym idzie będzie od niego też wyraźnie tańszy. Wszystko wskazuje na to, że Szwedzi szykują kolejny bestseller. Jednak nie tylko Polacy wyczekują nowego modelu. Volvo XC40 to premiera, która elektryzuje całą branżę.

A Volvo sprytnie podgrzewa atmosferę i wypuszcza do sieci kolejne zdjęcia-teasery, na których tak naprawdę nie widać nic konkretnego... Tak było do tego tygodnia, bo niespodziewanie na niemieckiej stronie producenta pojawiło się zdjęcie, na którym widać już całkiem sporo. Volvo szybko je usunęło, ale w Internecie nic nie ginie:

 

Podsumowanie | Co już wiemy o Volvo XC40?

Wygląd zewnętrzny nowego modelu nie powinien być niespodzianką. Możemy się spodziewać pomniejszonego modelu XC60 z charakterystycznymi elementami jak spora osłona chłodnicy z logo producenta, lampy LED z motywem „młota Thora”. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia zamaskowanych prototypów. Umieszczamy tam także zdjęcia konceptu 40.1 oraz XC60, ponieważ produkcyjne XC40 będzie ich mieszanką.

Kompaktowy SUV powstanie w oparciu o płytę podłogową CMA (Compact Modular Architecture). Pod maską pojawią się wyłącznie jednostki składające się maksymalnie z czterech cylindrów, ale stawkę otworzy silnik 3-cylindrowy o pojemności 1,5 litra. To właśnie ta jednostka będzie dostępna w konfiguracji z silnikiem elektrycznym o mocy 50 kW. Akumulator o pojemności 9,7 kWh umożliwi przejechanie nawet 50 kilometrów bez emitowania spalin.

Niedawno w sieci pojawiło się także zdjęcie wnętrza jednego z prototypów:

Wnętrze prototypu XC40Wnętrze prototypu XC40 źródło:motor1

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.