Nowe Mitsubishi pomieści 7 osób na pokładzie. Oto Expander

Japoński producent w końcu odsłonił zupełnie nowy model, który zadebiutuje podczas Indonesia International Auto Show w połowie września. Przedstawiciel segmentu MPV ma odważny design i sporo miejsca w kabinie.

Pierwsze plotki mówiły o nazwie Expander, ale producent określa nowy samochód mianem „MPV nowej generacji”, a na oficjalny komunikat w tej sprawie poczekamy do września. Mitsubishi twierdzi, że nowy samochód łączy w sobie „twardość” SUV-a z przestronnością minivana.

Stylistyka nowego modelu jest trochę dyskusyjna, ale nawiązuje do konceptów prezentowanych przez Mitsubishi na przestrzeni ostatnich lat. Z przodu nie zabrakło motywu Dynamic Shield znanego z innych modeli. Obowiązkowym elementem są lampy wykorzystujące technologię LED. Przedni pas prezentuje się bardzo dynamicznie, ale tylna część nadwozia ma już typową bryłę samochodu z segmentu MPV.

W przestrzennej kabinie zainstalowano trzy rzędy siedzeń. Pomieścimy na nich siedmiu pasażerów. W końcu wiadomo, jak będzie wyglądać kokpit. Jest bardzo minimalistyczny. Oprócz centralnie zamontowano ekranu systemu infotainment znajdziemy tam pokrętła od klimatyzacji.

Pod maską nowego modelu będzie dostępny silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Jednostka współpracuje ze skrzynią ręczna lub automatem. Produkcja nowego samochodu ruszy już niebawem w indonezyjskiej fabryce na Północnej Jawie. Auto trafi do salonów jeszcze w tym roku, ale nie wiemy nic o jego losach w Europie.

Czy Twoim zdaniem Mitsubishi powinno wprowadzić Expandera takż do Polski?
Więcej o: