Pierwsze zdjęcie Suzuki Swift Sport. Premiera na jesieni

Nowe Suzuki Swift zbiera bardzo pozytywne recenzje, a już na jesieni do oferty dołączy mocniejsza wersja Sport. Zapowiada się jeden z przyjemniejszych do prowadzenia maluchów na rynku.

Suzuki opublikowało właśnie pierwsze zdjęcie nowego Swifta w drapieżnym wydaniu Sport. Pod maskę prawdopodobnie trafi turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy 1.4 BoosterJet, który znamy z Vitary. W SUV-ie rozwija 140 KM mocy i 220 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka moc może nie robi wrażenia, ale wielką zaletą Swifta jest bardzo niska masa. Z pierwszych doniesień wynika, że Sport ma ważyć zaledwie 870 kg. Jeżeli to się potwierdzi, to może się okazać, że Suzuki przygotuje jedno z najprzyjemniej jeżdżących aut w segmencie B.

Aktualnie w Polsce Suzuki dostępne jest z dwoma silnikami benzynowymi. Podstawowa wersja z 1.2 o mocy 90 KM kosztuje 47 900 zł. Za mocniejszą odmianę 1.0 BoosterJet (R3) o mocy 111 KM trzeba zapłacić minimum 59 900 zł.

Oficjalną prezentację Suzuki Swift Sport zaplanowano na Salon Samochodowy we Frankfurcie. Dokłada data to 12 września - wtedy poznamy wszystkie szczegóły nowego modelu. Całkiem prawdopodobne, że Japończycy zdecydują się na wcześniejszą, internetową prezentację.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.