Mazda 3 przechodzi lifting. Co się zmieniło?

Japoński producent przygotował delikatny zestaw odświeżający popularną "trójkę". Zobaczcie, co zmieniło się w egzemplarzach przygotowanych na rocznik modelowy 2018.

Na próżno szukać zmian w wyglądzie zewnętrznym, ponieważ najwięcej zadziało się pod maską. Odświeżona Mazda 3 otrzymała kilka technologicznych nowinek oraz ulepszone silniki. Jak dotąd pojawiły się informacje na temat wersji przygotowanej na rynek amerykański. Lada moment powinny dołączyć do tego informacje o egzemplarzach przygotowanych dla klientów ze Starego Kontynentu.

Auto będzie nadal oferowane w dwóch wersjach: sedan i pięciodrzwiowy hatchback. Najbogatsza wersja wyposażeniowa ma na pokładzie lampy Bi-LED z automatycznym poziomowaniem i diodowe światła do jazdy dziennej. Odświeżono wygląd tylnych lampy, które również wykorzystują oszczędne diody.

Mazda 3 2017 (USA)Mazda 3 2017 (USA) fot. Mazda

Najmocniejsze wydanie Mazdy 3 będzie oferowane na rynku amerykańskim z silnikiem benzynowym o pojemności 2,5 litra. Jednostka niedostępna w europejskim wydaniu tego modelu oferuje 184 KM maksymalnej mocy. Oprócz tego pod maską będzie można wybrać 2-litrowy silnik o mocy 155 KM. Obydwie jednostki można połączyć z 6-biegową skrzynią ręczną lub 6-biegowym automatem dostępnym za dopłatą. Mazda oferuje jako wyposażenie opcjonalne system i-Eloop wykorzystujący energię z hamowania.

Na liście wyposażenia pojawił się system automatycznego hamowania przy małych prędkościach (do 30 km/h). Rozwiązanie Smart City Brake będzie oferowane w niemal wszystkich wersjach wyposażenia. Oprócz tego pojawi się system monitorowania martwego pola oraz czujniki ostrzegające podczas cofania przed nadjeżdżającym z boku pojazdem.

Mazda 3 2017 (USA)Mazda 3 2017 (USA) fot. Mazda

Japoński producent nie poinformował jeszcze, ile będzie kosztować odświeżona „trójka” w Europie, ale w USA cennik startuje od kwoty 18 970 dolarów za wersję sedan. Hatchback jest odrobinę droższy – trzeba za niego zapłacić 20 220 dolarów.

Czy podoba Ci się stylistyka nowych samochodów Mazdy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.