Mitsubishi Expander. Nadchodzi van z Japonii

Marka spod znaku trzech diamentów wprowadza sporo zmian do oferty. Lada moment w salonach pojawi się Eclipse Cross, a jeszcze w tym roku poznamy model Expander, czyli pełnowymiarowego vana o ciekawym wyglądzie.

Mitsubishi Expander mocno przypomina koncept XM prezentowany rok temu. Oczywiście japońscy projektanci postanowili mocno uspokoić finalny projekt, a kilka dni temu w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia-teasery nowego modelu. Możemy zobaczyć na nich kawałek przedniego pasa z charakterystycznym motywem Dynamic Shield znanym z modelu ASX.

Producent nie pochwalił się zdjęciami wnętrza, ale wiadomo, że na pokładzie znajdzie się miejsce na trzy rzędy siedzeń i 7 osób. Niewiele wiemy na temat jednostek napędowych, ale pierwsze plotki wspominają o silniku benzynowym o pojemności 1,5 litra połączonym ze skrzynią CVT.

Nowy van z Japonii trafi do produkcji we wrześniu tego roku. Auto będzie produkowane w Indonezji. Mitsubishi nie ujawniło jeszcze swoich planów odnośnie rynku europejskiego. Na początek samochód trafi do Azji.

Czy Twoim zdaniem Mitsubishi powinno wprowadzić nowy model także do Polski?
Więcej o: