Audi RS Q8. Nadchodzi niemiecki brat Lamborghini Urus

Sportowy oddział Audi nie próżnuje. W najbliższym czasie do gamy modelowej dołączą mocniejsze odmiany popularnych crossoverów. W międzyczasie pojawi się zupełnie nowy model - RS Q8.

Stephan Winkelmann, szef Audi Sport, zdradził plany na najbliższe lata. Ekipa odpowiedzialna za usportowione wersje pracuje obecnie nad największym i najmocniejszym SUV-em, który nawiąże rywalizację z takimi modelami jak BMW X6 M czy Mercedes GLE63 AMG.

Stylistyka samochodu będzie nawiązywać do studium koncepcyjnego Q8 Sport Concept. Sportowy SUV zadebiutował kilka miesięcy temu na salonie w Genewie. Najmocniejsza wersja będzie pozycjonowana powyżej SQ8, którego wyglądu jeszcze nie znamy.

Zanim nowy model pojawi się na rynku, priorytetowym projektem w grupie Volkswagena jest Lamborghini Urus. Niemiecki SUV ma współdzielić płytę podłogową z włoską maszyną. Pod maskami obydwu modeli będzie pracować ta sama jednostka – podwójnie doładowane V8. Ten sam silnik spotkamy również w nowym Porsche Panamera Turbo. Jedno jest pewne. Sportowy oddział Audi na pewno nie zamierza stawiać na jednostki wysokoprężne, jak w modelu SQ7 TDI. Zdaniem Winkelmanna, taki model nie jest kompatybilny z pojęciem „światowy samochód”. Wszystko przez to, ze istnieją kraje, w których nie będzie można sprzedawać wersji z silnikiem Diesla.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.