Wyciekły zdjęcia patentowe Renault Megane R.S.

Oficjalna premiera odbędzie dopiero jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie, a tymczasem w sieci pojawiły się nieoczekiwanie pierwsze zdjęcia długo wyczekiwanego Renault Megane RS.

Spodziewaliśmy się, że wygląd nowego Renault Megane RS ujrzy światło dzienne na długo przed oficjalną premierą. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia prezentujące hot-hatcha w pełnej okazałości. Auto odróżnia się od standardowej wersji agresywną stylizacją nadwozia. Wyposażono je w nowe zderzaki, nakładki na progi oraz duże felgi, a na drzwiach pojawiły się muskularne przetłoczenia. Z tyłu zamontowano centralnie dość sporą końcówkę wydechu otoczoną dyfuzorem. Całość obudowano masywnym zderzakiem.

Wniosek patentowy Renault Megane R.S.Wniosek patentowy Renault Megane R.S. Wniosek patentowy Renault Megane R.S.

Tak jak wcześniej przypuszczaliśmy, nowe Renault Megane RS będzie dostępne wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej, ponieważ zainteresowanie trzydrzwiowymi wersjami w tym segmencie jest bardzo małe.

Pod maską francuskiego hot-hatcha pracuje 2-litrowa, turbodoładowana jednostka składająca się z czterech cylindrów. Całość dostarcza maksymalną moc o wartości 300 KM. W zależności od wybranej wersji silnik połączono z sześciobiegową skrzynią ręczną lub dwusprzęgłową przekładnią EDC. Sportowy model ma napęd przekazywany na przednią oś, ale tylne koła skrętne będą dołączane w standardzie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.