Ford Transit Custom. Od teraz ostrzejszy wygląd, technologia i oszczędne silniki

Jakiś czas temu poznaliśmy odświeżonego Forda Tourneo Custom, a teraz przyszedł czas na kolejny model z palety amerykańskiego producenta. Na rynek wchodzi nowy Transit Custom, który przyciąga wyglądem i zaawansowanymi funkcjami na pokładzie.

Wygląd zewnętrzny nowego modelu nie jest zaskoczeniem, ponieważ mocno nawiązuje do Tourneo Custom - żebrowana osłona chłodnicy, opcjonalne lampy LED do jazdy dziennej oraz lampy ksenonowe. Dużo więcej zmieniło się w kabinie, gdzie producent postawił na jakość i nowoczesne technologie. Pasażerowie mogą się tam poczuć jak na pokładzie samochodu osobowego. Poprawiono jakość plastików, a do tego nie zabrakło praktycznych rozwiązań. Producent chwali się, że w kabinie znajdziemy mnóstwo schowków i uchwytów, które uprzyjemnią użytkowanie samochodu.

Pod maska Forda Transit Custom w nowej odsłonie jest dostępny nowoczesny silnik wysokoprężny EcoBlue o pojemności dwóch litrów. Jednostka oferuje warianty 105, 130 i 170 KM. Inżynierowie zmniejszyli apetyt na paliwo aż o 13 proc., a moment obrotowy w dolnym zakresie obrotomierza wzrósł o 20 proc. Najoszczędniejsza wersja Econetic emituje 148 g/km CO2, a średnie spalanie wynosi 5,7 l/100 km. Najsłabszy, 105-konny wariant jest wyposażony w funkcję Auto-Stop-Start, opony o niskich oporach toczenia  oraz system Ford Acceleration Control, który ogranicza prędkość do 100 km/h. Najmocniejsza wersja Sport oferuje 170 KM oraz pakiet zmieniający wygląd nadwozia na bardziej agresywny, a w kabinie są zamontowane fotele częściowo obszyte skórą.

Na pokładzie nie zabrakło systemów znanych z modeli osobowych, które poprawią bezpieczeństwo pasażerów. Transit Custom może być wyposażony w takie systemy jak Traffic Sign Recognition (rozpoznawanie znaków drogowych), Cross Traffic Alert (ostrzega przed pojazdami nadjeżdżającymi z lewej lub prawej strony podczas wyjazdu tyłem), Pre-Collision Assist with Pedestrian Detection (wykrywa ryzyko kolizji z pieszym lub innym samochodem), Adaptive Cruise Control (adaptacyjny tempomat).

Więcej o: