Volkswagen żegna Touarega. Był zbyt drogi i zbyt... mały

Moda na SUV-y cały czas trwa, a tymczasem Volkswagen postanowił wycofać Touarega z oferty na rynku amerykańskim. Wiele wskazuje na to, ze jego następca również nie trafi za wielką wodę.

Volkswagen Touareg zadebiutował w 2004 roku. Samochód od razu podbił serca klientów i cieszył się ogromną popularnością. Druga generacja zawitała na rynek w 2010 roku, a w drodze jest już kolejna odsłona tego modelu. Jednak wszystko wskazuje na to, że popularny SUV będzie oferowany wyłącznie na Starym Kontynencie.

Decyzja może się wydawać zaskakująca, ale ma ona podłoże w preferencjach klientów. Niemiecka marka cały czas rozwija ofertę aut sportowo-rekreacyjnych, ale amerykańscy klienci nie są zainteresowani SUV-ami, które pomieszczą w kabinie tylko pięciu pasażerów, a tylko taką opcję oferował Touareg. Mniejszy Tiguan, a przy okazji większy Atlas spokojnie zmieszczą w kabinie nawet siedmioro pasażerów.

Kolejna kwestia to cena Volkswagena Touarega na rynku amerykańskim. Volkswagen Tiguan kosztuje od 25 345 dolarów, dużo większy Atlas kosztuje od 30 500 dolarów, a tymczasem cennik Touarega zaczyna się od kwoty 49 495 dolarów. Aktualnie najdroższym modelem w ofercie niemieckiego producenta jest Golf R, który na rynku amerykańskim kosztuje 39 375 dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.