Nowy SUV z salonu nie musi kosztować fortuny. Poznaj Honda Car Plan

Wysokie ceny samochodów odstraszają Polaków przed wizytą w salonie i skłaniają do szukania auta na rynku wtórnym. A to błąd! Producenci coraz częściej mają nam do zaoferowania bardzo korzystne formy finansowania nowego samochodu. Nowym SUV-em można jeździć już od kilkuset złotych miesięcznie!

Świat zmienia się na naszych oczach.

Telefon mamy w abonamencie, mieszkamy w wynajętym mieszkaniu, ulubione seriale oglądamy na HBO GO lub Netflixie, zamiast kupić swój rower jeździmy po mieście na Veturilo, a muzyki słuchamy na jednym z serwisów streamingowych jak Spotify czy Apple Music. Konsument XXI znacząco różni się od tego sprzed jeszcze kilku-kilkunastu lat. Kupowanie za gotówkę powoli staje się przeszłością. Ludzie przestali obawiać się comiesięcznych rat i krótkoterminowych kredytów.

Korzystne formy finansowania w polskich salonach

Ten sam trend możemy zaobserwować również w motoryzacji. Większość producentów ma już w swojej ofercie różnego rodzaju formy finansowania samochodu. To bardzo korzystna propozycja dla wszystkich, którzy nie dysponują dużą ilością gotówki, a chcą zakupić nowy samochód. Dzięki takim rozwiązaniom w pierwszej chwili płacimy tylko ułamek całej ceny, a później co miesiąc zobowiązujemy się do opłacania abonamentu – praktycznie identycznie jak w przypadku abonamentu u operatora sieci komórkowej. Coraz częściej słyszy się nawet, że „klasyczne cenniki to już przeszłość”. Co bardziej spostrzegawczy już pewnie zauważyli, że w reklamach samochodów częściej widzimy minimalną miesięczną ratę niż wyjściową cenę z nawet najlepiej skonstruowanego cennika.

W dobie szalonej popularności SUV-ów każdy kierowca powinien zapoznać się z ofertą Hondy, producenta, który ma w swojej ofercie dwa wielkie bestsellery, modele HR-V oraz CR-V. Obydwa SUV-y znajdują się w pierwszej dziesiątce globalnych hitów sprzedaży. Korzystny leasing u Japończyków nazywa się Honda Car Plan. Opłata wstępna w przypadku umów na samochody Hondy wynosi od 5 do 45 proc.. Z kolei umowa może być zawarta na okres od 2 do 5 lat. W tym miejscu warto podkreślić, że wysokość rat jest stała, a kierowca nie jest narażony na nieoczekiwane wydatki. Każdy zainteresowany powinien udać się do salonu Hondy i z doradcą samemu ustalić warunki swojego Car Planu. Specjalista pomoże odpowiednio przygotować umowę i dopasować ją pod preferencje klienta. Ile może, przykładowo, kosztować nas nowy SUV? Mamy dla Was dwie propozycje.

Honda HR-VHonda HR-V fot. Honda

Honda HR-V, czyli najlepiej sprzedający się mały SUV na świecie

Zaczynamy od mniejszego z japońskich SUV-ów, czyli Hondy HR-V. Auto swoimi wymiarami idealnie wpisuje się w niesamowicie popularny w Europie segment miejskich crossoverów B. HR-V mierzy 4 290 mm długości, 1 772 mm szerokości i 1 605 mm wysokości. Honda przyzwyczaiła swoich klientów do znakomitej praktyczności swoich samochodów. W H-RV nie jest inaczej. Bagażnik pomieści 453 l, co jest jednym z najlepszych wyników w klasie. Kiedy złożymy tylną kanapę, jego pojemność wzrośnie aż do 1 026 l.

W Polsce Honda HR-V dostępna jest z dwoma jednostkami napędowymi. Silnik benzynowy ma 1,5 litra pojemności, 130 KM mocy i 155 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Zwolennicy silników wysokoprężnych zainteresują się drugim silnikiem, czyli 1.6 I-DTEC o mocy 120 KM i 300 Nm maksymalnego momentu.

Bogato wyposażoną Hondę HR-V można mieć już od 630 zł netto miesięcznie w programie Honda Car Plan. To propozycja przygotowana przez Hondę, którą można uznać za złoty środek w przypadku większości klientów. Na jakie warunki się decydujemy w takim scenariuszu? Opłata wstępna to 30% wartości auta, rat leasingowych jest 35, a wykup wynosi 48%.

A jeżeli chcemy coś większego? Honda CR-V już od…

Dużego SUV-a Japończyków – na tych samych warunkach, co mniejszego crossovera – można mieć już od 821 zł netto miesięczni. Rata jest wyższa, ale to auto znacznie większe auto.

Dokładne wymiary aktualnej Hondy CR-V to 4 605 mm długości, 1 820 mm szerokości, 1 685 mm wysokości oraz pokaźne 2 630 mm rozstawu osi. W Polsce Honda CR-V dostępna jest z trzema jednostkami napędowymi. Silnik benzynowy ma 2 litry i oferuje 155 KM oraz 192 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dla zwolenników jednostek wysokoprężnych przygotowano dwa warianty silnika 1.6 – o mocy 120 lub 160 KM. Honda CR-V z silnikiem benzynowym i 160-konnym dieslem w standardzie wyposażona jest w napęd AWD.

2015 Honda CR-V2015 Honda CR-V fot. Honda

Podobnie jak mniejszy model, również Honda CR-V uznawana jest za wzór praktyczności w swoim segmencie. Bagażnik jest naprawdę spory (589 l), a z tyłu wygodnie mogą usiąść dorosłe osoby i nie będą narzekać na brak miejsca. Klienci na całym świecie docenili dbałość o wygodę kierowcy i pasażera.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o SUV-ach Hondy to polecamy:

Honda HR-V | Wzór małego SUV-a

Honda CR-V | SUV, który wyznacza standardy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.