Legenda powraca - Ford Bronco trafi do produkcji

Ford produkował pierwsze SUV-y zanim to było modne, czego przykładem jest model Bronco. Amerykanie nie produkują tego modelu od 1996 roku, ale ostatnie doniesienia zapowiadają wielki powrót w nowym wcieleniu.

Po kilku latach spekulacji, na początku tego roku koncern Ford zapowiedział wielki powrót Bronco na ulice. Nowe wcielenie legendarnego SUV-a pojawi się na rynku przed 2020 rokiem. Auto powstanie na zmodyfikowanej płycie podłogowej T6, którą wykorzystano do budowy nowego Forda Rangera. Pierwsze wzmianki sugerują, że Bronco nie będzie crossoverem, tylko SUV-em średnich rozmiarów, a na dodatek powstanie na ramie.

Nowy model ma być wyposażony w technologię AdvanTEK, która poprawi jego możliwości w terenie. Na wyposażeniu seryjnym będą montowane osie firmy Dana. Niewykluczone, że Ford zasadza się na największego konkurenta w tym segmencie - Jeepa Wranglera.

Nowe generacje Rangera i Bronco będą montowane w fabryce w Michigan. Na początek z taśmy zjedzie pickup, a niedługo potem dołączy do niego SUV. W międzyczasie amerykański koncern zainwestuje ponad 850 mln dolarów w rozbudowę obiektu.

Wygląd nowego wcielenia Forda Bronco jest tajemnicą, ale w sieci pojawiają sie już pierwsze wizualizacje. Niewykluczone, że producent zachowa pudełkowate kształty nadwozia w nowej wersji, ale możemy sie też spodziewać nawiązań do aktualnych modeli z gamy Forda, jak F-150 Raptor. Ciekawym rozwiązaniem zaprezentowanym w koncepcie jest dach składający się z kilku paneli, które można zdemontować. Dzięki temu podczas jazdy w terenie szybko poczujemy wiatr we włosach.

Więcej o: