Novitec Torrado - dla tych, którym ciągłe mało

Właściciele supersamochodów to bardzo specyficzne grono. Bardzo często zdarza się, że nie wystarcza im sam fakt posiadania niszowego pojazdu. Wtedy na pomoc przychodzą takie projekty jak Novitec Torrado.

Czasami chodzi o osiągi, niekiedy o komfort, a bardzo często o prestiż i ekskluzywność. Bardzo ciężko zaspokoić potrzeby klientów dysponujących ogromnym budżetem. Dlatego nie powinno dziwić, że w ostatnich latach profesjonalne garaże zajmujące się tuningiem odnotowują coraz większe zyski.

Novitec jest jedną z najbardziej doświadczonych firm na tym polu. Do tej pory firma trudniła się przerabianiem samochodów z najwyższej półki. W portfolio znajdziemy Ferrari, Lamborghini, Maserati, Rolls-Royce i McLareny. Najnowszy projekt to Lamborghini Aventador Roadster SV, czyli Novitec Torrado.

Pod maską tej piekielnej maszyny pracuje silnik V12 o pojemności 6,5 litra. Standardowo dostarcza 750 KM, ale w tym przypadku otrzymał solidny zastrzyk mocy - po przeróbkach oferuje 970 KM. Przy okazji poprawiono w nim aerodynamikę dokładając nowe zderzaki, przeprojektowane tylne skrzydło oraz napompowane nadkola. Do tego całość stoi na specjalnie zaprojektowanych felgach Vossen.

Bez wątpienia projekt przygotowany przez firmę Novitec robi wrażenie, tak samo jak jego cena, która niestety nie jest znana.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.