Produkcja Tesli Model 3 rozpoczęta! Pierwsze auto dostał... Elon Musk

Elon Musk zapowiadał kilka tygodni temu, że pierwszy, produkcyjny egzemplarz Tesli Model 3 zjedzie z taśmy jeszcze w tym miesiącu i dotrzymał słowa. Oto zdjęcia długo oczekiwanego samochodu.

Prezes Tesli pochwalił się na Twitterze zdjęciami pierwszego egzemplarza Tesli Model 3. Samochód trafił w jego ręce pod koniec ubiegłego tygodnia. Elon Musk poinformował, że prawa do pierwszego samochodu produkcyjnego miał Ira Ehrenpreis, ponieważ jako pierwszy wpłacił depozyt. Okazało się jednak, że odstąpił prawa robiąc Muskowi prezent na jego 46. urodziny.

Około 30 kolejnych egzemplarzy Modelu 3 trafi do następnych klientów już 28 lipca. Z tej okazji przygotowano specjalną imprezę, podczas której otrzymają kluczyki do upragnionych samochodów. Jeszcze we wrześniu Tesla wyprodukuje 1500 aut. Zgodnie z zapowiedziami producenta, już za kilka miesięcy produkcja przyspieszy do 20 tys. egzemplarzy miesięcznie.

Tesla Model 3 miała premierę w marcu 2016 roku. Zainteresowanie samochodem elektrycznym było ogromne. W dużej mierze ze względu na przystępną cenę wynoszącą 35 tys. dolarów. Amerykański producent zebrał depozyty w wysokości tysiąca dolarów od chętnych. Po tygodniu okazało się, że w sumie złożono 325 tys. zamówień na Model 3. Według szacunków analityków, wartość zebranych zamówień zasiliło konto firmy kwotą 14 mld dolarów. Od tamtej pory doszło do tego 400 tys. kolejnych zamówień.

Czy Tesle Model 3 pojawia się na polskich drogach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.