Land Rover szykuje odpowiedź na Bentleya Bentaygę

Bentley Bentayga - najbardziej luksusowy SUV na świecie cieszy się dużą popularnością. Dlatego władze koncernu Jaguar Land Rover coraz poważniej zastanawiają się nad wprowadzeniem na rynek bezpośredniego konkurenta.

Range Rover Holland & Holland był najbardziej luksusową odmianą brytyjskiego SUV-a. Oczywiście to już przeszłość, ponieważ limitowana wersja została całkowicie wyprzedana. Od tamtej pory nie pojawił się żaden następca, a popyt na takie samochody cały czas rośnie. Co gorsze, nawet Rolls-Royce na poważnie przymierza się do tego segmentu testując zamaskowanego SUV-a o nazwie Cullinan. Kwestią czasu jest, żeby do ekipy dołączył Maybach z podobnym modelem.

W wywiadzie dla zagranicznego magazynu Automotive News, szef designu Land Rovera, Gerry McGovern powiedział, że w gamie modelowej jest jeszcze miejsce dla flagowego modelu pozycjonowanego powyżej Range Rovera SVAutobiography. Jeżeli projekt otrzyma zielone światło, nowe auto powinno kosztować co najmniej 800 tys. zł. Szef designu dodaje, że niekoniecznie musi to być większy samochód, ale na pewno będzie skierowany do zupełnie innego odbiorcy. Dlatego w tym przypadku nie ma mowy o kanibalizacji sprzedaży.

Szef designu odniósł się jeszcze do kwestii rywalizacji w segmencie z Bentleyem Bentaygą: "Bentley nie posiada odpowiedniego rodowodu i autentyczności w tym konkretnym segmencie. Marka Range Rover posiada te cechy". Pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.