Samochody Tesli jeszcze szybsze! Nawet o 1,2 sekundy

Tuż przed wejściem na rynek tańszej Tesli Model 3, amerykański producent podkręca osiągi sprzedawanych aktualnie modeli. Modele S i X otrzymają nowy zestaw baterii, który zauważalnie podnosi osiągi.

Na stronie internetowej amerykańskiego producenta pojawiła się zaktualizowana informacja na temat podstawowej wersji Tesli Model S i X. Obydwa modele w podstawowej wersji będą wyposażone w akumulator o zwiększonej pojemności 75 kWh. Dzięki temu poprawią się osiągi tych modeli. Niestety skorzystają z tego wyłącznie nabywcy zupełnie nowych egzemplarzy, ponieważ zmiana dotyczy nie tylko oprogramowania, ale również sprzętu.

Jest to podyktowane wejściem na rynek tańszego Modelu 3, który będzie oferował podobne osiągi, co egzemplarze droższych i większych modeli przed zmianami. To z pewnością nie spodobałoby się klientom.

Electrek donosi, że po wymianie baterii przyspieszenie od 0 do 60 mph poprawi się następująco:

Model S 75: 4.3 s, wcześniej 5.5 s

Model S 75D: 4.2 s, wcześniej 5.2 s

Model S 100D: 4.1 s, wcześniej 4.2 s

Model X 75D: 4.9 s, wcześniej 6.0 s

Model X 100D: 4.7 s, wcześniej 4.8 s.

Wymiana baterii na większe nie będzie miała wpływu na najmocniejsze wersje P100DL. W najbliższym czasie amerykański producent wprowadzi do oferty Model X w wersji 7-osobowej ze składanym płasko drugim i trzecim rzędem siedzeń. Taka opcja będzie kosztować 3 tys. dolarów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.