Tak wygląda nowe, luksusowe Audi A8

Do imprezy Audi Summit pozostał niecały tydzień. To właśnie w słonecznej Barcelonie zadebiutuje flagowy model niemieckiego producenta. Mamy pierwsze zdjęcie.

Na kilka dni przed premierą, Audi postanowiło rzucić trochę światła na luksusowy model A8, ale kilka dni temu samochód pojawił się na premierze filmu o Spider-Manie prawie bez kamuflażu. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze oficjalne teasery ukazujące nowy samochód.

Nowy model ma być wyposażony w najnowsze osiągnięcia technologiczne, takie jak prezentowane kilka tygodni temu aktywne zawieszenie oparte na systemie kamer. Zamiast klasycznych zegarów na desce rozdzielczej pojawi się ekran o wysokiej rozdzielczości pozwalający personalizować wyświetlane informacje. Na liście wyposażenia nie zabraknie rozwiązań oferujących autonomiczną jazdę.

W przedłużanej wersji A8 L będzie dostępny fotel z funkcją masażu. Jednak Audi postanowiło pójść krok dalej. Oprócz mechanizmów rozluźniających napięte stresem plecy i uda, pasażer będzie mógł zafundować sobie masaż stóp. Żaden konkurencyjny model nie oferuje takiej funkcji. Obsługa komfortowych opcji będzie realizowana za pomocą dotykowego panelu na środku kanapy, podobnego jak w koncepcyjnym modelu Q8.

Oficjalna prezentacja nowego Audi A8 odbędzie się podczas Audi Summit 11 lipca. Jednak producent zdecydował się zaprezentować dwa pierwsze, oficjalne zdjęcia. Jedno ukazuje profil samochodu i jego smukłą i elegancką sylwetkę. Natomiast drugie prezentuje tył nadwozia nawiązujący do koncepcyjnego modelu Prologue. Tylne światła mają być połączone efektowną świetlną listwą.

Rywal Mercedesa Klasy S i BMW Serii 7 będzie wyposażony w 48-woltową instalacją elektryczną. Podobne rozwiązanie zastosowano jakiś czas temu w Audi SQ7. Dlatego pod maską pojawi się na pewno hybrydowy układ napędowy.

Która niemiecka limuzyna jest Twoim zdaniem najlepsza?
Więcej o: