Marka Alpine w Polsce. Znamy pierwsze plany!

To już potwierdzone. Już niebawem nad Wisłą pojawi się oficjalne przedstawicielstwo marki Alpine. Pierwszy salon sprzedaży zostanie uruchomiony jeszcze przed końcem tego roku.

Instytut SAMAR poinformował o najbliższych planach marki Alpine na polskim rynku. Jeszcze przed końcem tego roku pojawi się oficjalne przedstawicielstwo francuskiej marki, a wkrótce poznamy bliższe informacje dotyczące rozwoju sieci sprzedaży.

Alpine planuje, że na rynku europejskim powstanie wyselekcjonowana sieć sprzedaży i obsługi serwisowej. Łącznie powstanie około 55 punktów, a koncesjonerzy będą dobierani pod kątem takich czynników jak pasja do modeli sportowych, doświadczenie w sprzedaży samochodów sportowych lub marek premium, potencjał lokalnego rynku oraz stabilna sytuacja finansowa, pozwalająca na wysoki poziom inwestycji.

Alpine A110Alpine A110 fot. Alpine

W samej Francji powstanie 19 lokalizacji, z czego sześć to obiekty wykorzystywane przez Renault Retail Group. Pierwsze punkty sprzedaży będą gotowe na przełomie października i listopada tego roku. Na razie gama modelowa marki Alpine nie jest imponująca, ale z czasem będzie się rozwijać o kolejne modele. Na razie jest dostępny jedynie model A110, który jest konkurentem Porsche 718 Cayman i Alfy Romeo 4C.

Alpine chwali się bardzo niską masą całej konstrukcji, dzięki wykorzystaniu aluminium do budowy platformy i nadwozia. Auto waży zaledwie 1 080 kg, a do tego ma bardzo niski współczynnik oporu powietrza - Cx 0,32. Pod maską pracuje turbodoładowany, umieszczony centralnie silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra. Przygotowali go inżynierowie z działu Renault Sport. Oferuje 252 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor współpracuje z 7-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem Getrag. Do dyspozycji kierowcy oddano trzy zróżnicowane tryby jazdy - Normal, Sport oraz ekstremalny Track. W zależności od wybranego trybu zmieniają się ustawienia silnika, skrzyni, wydechu, układu kierowniczego i wyświetlacza we wnętrzu.

Alpine A110Alpine A110 fot. Alpine

Już niebawem na drogach zobaczymy premierową, limitowaną do 1955 sztuk, bardzo bogato wyposażoną edycję specjalną Premiere Edition. Niedługo później Renault rozpocznie przyjmowanie zamówień na zwykłe A110. Na ceny także wciąż czekamy. Francuskie media szacują, że Alpine Premiere Edition może kosztować 58 500 euro, czyli ok. 247 tysięcy w złotówkach .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.