Porsche w świetnej formie! Oto 911 GT2 RS. Nareszcie oficjalnie

Jedyne zdjęcie spektakularnego Porsche 911 GT2 RS, jakie dotąd mieliśmy, pochodziło z gry. Na szczęście, możemy już obejrzeć superauto z Zuffenhausen w pełnej krasie. A wrażenie robi piorunujące

Porsche zdecydowało się na nietypową premierę nowego modelu podczas targów E3 w Los Angeles. Nie zorientowani mogą nie wiedzieć, ale E3 to jedna z największych imprez związanych z... grami komputerowymi. Dlatego znaliśmy szczegóły techniczne supersamochodu, ale jedyne oficjalne zdjęcie było zrzutem ekranu z produkcji Microsoft Studies. Jednak Porsche - tuż przed oficjalną prezentacją w Goodwood - ujawniło kilka prawdziwych zdjęć. Wszystkie znajdziecie w naszej galerii.

Porsche 911 GT2 RSPorsche 911 GT2 RS fot. Porsche

Porsche 911 GT2 RS | Co to za samochód?

Na pokładzie 911 GT2 RS pracuje silnik o mocy 700 KM, a ceny startują od ok. 260 tys. euro, co w złotówkach daje ponad 1,1 miliona. Kilka pierwszych egzemplarzy z produkcji zarezerwowano dla dotychczasowych właścicieli modelu 918. Dostawy rozpoczną się jesienią tego roku, ale firma nie potwierdziła jeszcze oficjalnego cennika ani dostępności. Jeśli wierzyć plotkom, nie ma już nawet potrzeby, żeby to robić. Cały nakład wynoszący zaledwie tysiąc egzemplarzy rozszedł się w kilka tygodni.

Pod tylną klapą 911 GT2 RS znajdziemy podwójnie doładowany silnik typu bokser o pojemności 3,8 litra. Jednostkę przeszczepiono z modelu Turbo S. Mając 700 KM pod maską, rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 341 km/h.

Znakiem rozpoznawczym specjalnej wersji jest agresywnie wyglądający pakiet aerodynamiczny w przedniej części nadwozia oraz masywne skrzydło z tyłu. Konstruktorzy zużyli sporą ilość włókna węglowego, żeby obniżyć masę do 1500 kg

Porsche 11 GT2 RSPorsche 11 GT2 RS fot. Porsche

Porsche i gry komputerowe? O co chodzi?

Skąd w ogóle w kontekście 911 GT2 RS pojawił się wątek E3 i gier komputerowych? Nowym Porsche będzie można się przejechać w grze Forza Motorsport 7, która w październiku dostępna będzie na konsole Xbox One oraz jej mocniejszą wersję One X (wcześniej kryła się pod kryptonimem Scorpio), która zadebiutuje pod koniec tego roku. Microsoft zapowiada także, że nowa Forza pojawi się na PC-tach z system Windows 10.

Co ciekawe, będzie to jeden z nielicznych przypadków, kiedy modele niemieckiego producenta pojawią się poza produkcjami firmy Electronic Arts, która miała do tej pory wyłączność na korzystanie z tej marki.

Wielu uważa Posche 911 za najlepszy sportowy samochód na świecie. Zgadasz się z tym stwierdzeniem?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.