Renault-Nissan współpracuje z producentem gier. Co z tego wyjdzie?

Pościg za autonomiczną technologią w branży motoryzacyjnej cały czas trwa. Producenci zawierają alianse z najróżniejszymi firmami, które pozwolą przygotować przyszłościowe rozwiązania. Tymczasem koncern Renault-Nissan nawiązał współpracę z firmą z branży komputerowej.

Producenci są zmuszeni szukać nowych rozwiązań, które pozwolą zarabiać pieniądze ze sprzedaży samochodów, gdy do prowadzenia pojazdów nie będzie potrzebny kierowca. Technologia autonomicznej jazdy jest mocno rozwijana przez takie firmy jak Alphabet Inc czy Uber, co jest zaskakujące, ponieważ obie firmy nie produkują samochodów.

Koncern Renault-Nissan przedstawił niedawno swoje plany na temat autonomicznych samochodów o napędzie hybrydowym. Producent dołączył niedawno do niewielkiej grupy producentów samochodów pracujących nad autonomicznymi technologiami, które w ocenie analityków z Goldman Sachs w 2030 roku prześcigną pięć razy rynek taksówkowy. Zatem jest o co walczyć.

Dlatego firma podjęła współpracę za japońską firma specjalizującą się do tej pory w branży growej. Producent DeNA Co Ltd oraz francuski przewoźnik publiczny Transdev SA będą pracować nad autonomicznymi samochodami, które mogą się poruszać po ustalonych wcześniej trasach, a po drodze zbierać i wysadzać pasażerów. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje konkurencyjny, niemiecki koncern BMW AG oraz General Motors przy współpracy firm nuTonomy Inc oraz Lyft.

Na razie dużym problemem w rozwoju tej technologii są przepisy, które nie dopuszczają wykorzystywania samochodów bez kierowcy na drogach. Dlatego producenci coraz mocniej oczekują wsparcia po stronie rządowej w tym temacie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.