Przeprowadzka Bentleya i Lamborghini

Bentley i Lamborghini ma nową siedzibę. Luksusowe marki przeniosły się spod Centrum Nauki Kopernik na ulicę Połczyńską

Tylko w jednym miejscu w Polsce możecie oficjalnie kupić nowego Bentleya i Lamborghini. Z prestiżowego choć ciasnego miejsca na Powiślu salon przeniósł się do nowego kompleksu na ulicy Połczyńskiej 120B. Lamborghini i Bentley są tu razem, a jednak osobno. Pod jednym dachem wydzielono dwa odseparowane od siebie pomieszczenia. Bentley jest na powierzchni 357 m2. Ekspozycja obejmuje maksymalnie pięć samochodów. Lamborghini jest nieco mniejsze. Ma 236 m2. Tu zmieszczą się trzy samochody.

Obydwie marki w Polsce prowadzi firma Porsche Inter Auto Polska. To, że dla obydwu marek jest to ważne wydarzenie świadczy fakt przybyłych gości. Uroczystą wstęgę przecinali Piotr Jędrach Dyrektor Generalny marki Bentley i Lamborghini w Polsce, Robert Engstler, dyrektor Bentley Motors Europe i Christian Mastro, szef Automobili Lamborghini Europe. Mieliśmy okazję porozmawiać z całą trójką.

Od Pana Mastro dowiedzieliśmy się jak ważną nowością będzie przygotowywany nowy SUV Lamborghini Urus. Dla Włochów ważny jest rozwój marki w zupełnie nowym kierunku. Ma to być wyjątkowy SUV, który zachowa wszystkie geny Lamborghini. Również rozwój marki w kierunku ekologii jest bardzo istotny. Na szczęście Mastro uspokoił, że nie musimy się obawiać downsizingu w modelach z bykiem w herbie.

Przeprowadzka Bentleya i LamborghiniPrzeprowadzka Bentleya i Lamborghini fot. Porsche Inter Auto

Dyrektor Bentleya, Pan Engstler również ma powody do zadowolenia. Nowe coupe zbliża się wielkimi krokami, a będąca już na rynku Bentayga odniosła oczekiwany sukces. Z samego obiektu w Warszawie jest bardzo dumny. Spełnia od wszystkie założenia i standardy przyjęte przez markę.

Otwarcie salonu było nie tylko wielką gratką dla zaproszonych gości, ale i przybyłych licznie spoterów. Duża część towarzystwa przybyła na otwarcie swoimi modelami Bentleya i Lamborghini. Takiego nagromadzenia tych dwóch marek w Polsce chyba jeszcze nie było. Frekwencja dopisała. Jako dodatkowe atrakcje odbyły się premiery - Bentleya Continentala Supersporta oraz Lamborghini Huracana Performante. Obydwa samochody można było zobaczyć po raz pierwszy w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Aventador S | Zupełnie nowy

Lamborghini Aventador SLamborghini Aventador S fot. Lamborghini

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.