Porsche 911 GT2 RS wyprzedane w kilka tygodni!

Wszyscy chętni na nowe Porsche 911 GT2 RS będą musieli obejść się smakiem albo szukać samochodu na rynku wtórnym. Cały nakład wynoszący zaledwie tysiąc egzemplarzy rozszedł się w kilka tygodni.

Nowy supersamochód Porsche miał nieoczekiwaną premierę podczas targów E3 w Los Angeles. Zagraniczne źródła donoszą, że zainteresowanie było ogromne, a wyczynowa odmiana 911 GT2 RS powstanie w nakładzie tysiąca egzemplarzy.

Silnik ma okrągłe mocy 700 KM, a ceny startują od ok. 260 tys. euro. Kilka pierwszych egzemplarzy z produkcji zarezerwowano dla dotychczasowych właścicieli modelu 918. Dostawy rozpoczną się jesienią tego roku, ale firma nie potwierdziła jeszcze oficjalnego cennika ani dostępności. Jeśli wierzyć plotkom, nie ma już nawet potrzeby, żeby to robić.

Pod tylną klapą 911 GT2 RS pracuje podwójnie doładowany silnik typu bokser o pojemności 3,8 litra. Jednostkę przeszczepiono z modelu Turbo S. Mając 700 KM pod maską, rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy. Prędkość maksymalna to 341 km/h.

Znakiem rozpoznawczym specjalnej wersji jest agresywnie wyglądający pakiet aerodynamiczny w przedniej części nadwozia oraz masywne skrzydło z tyłu. Konstruktorzy zużyli sporą ilość włókna węglowego, żeby obniżyć masę do 1500 kg.

Na pocieszenie dodamy, że nowym Porsche będzie można się przejechać w grze Forza Motorsport 7 dostępnej na konsole, która zadebiutuje pod koniec tego roku. Po raz pierwszy modele niemieckiego producenta pojawiają się poza produkcjami firmy Electronic Arts, która miała wyłączność na korzystanie z tej marki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.