Szef Audi potwierdza - będzie elektryczny supersamochód

Do tej pory kilku producentów przymierzało się do stworzenia supersamochodu, który będzie zasilany elektrycznie. Audi pokazało koncept R8 e-tron, a Mercedes odgrażał się modelem SLS AMG Electric Drive. Jednak nie wyszło z tego nic sensownego. Teraz się to zmieni.

Podczas rozmowy z zagranicznymi dziennikarzami, szef odpowiedzialny za techniczny rozwój w marce Audi poinformował, że elektryczny supersamochód jest częścią najbliższego planu marki. Można się spodziewać, że samochód pojawi się wcześniej niż zakładano. Peter Mertens wyjaśnił szybko, że nie będzie zdradzał teraz wszystkich szczegółów, ale marka Audi przygotowuje coś poważnego.

Nowy model ma szybko stać się liderem w swoim segmencie. Nie ma jeszcze wzmianki na temat daty premiery, ale można się spodziewać, że auto otrzyma instalację 800 V, która zostanie wykorzystana w pierwszym elektrycznym Porsche Mission E. System szybkiego ładowania na pewno będzie dużym przełomem w segmencie aut elektrycznych.

Niemiecki koncern zamierza również przygotować coś elektrycznego dla klientów, których nie stać na topowy supersamochód, a do tej pory wystarczały im modele z gamy S i RS. Technologia hybrydowa pojawi się na początku w wybranych modelach. Producent zapewnia, że nowoczesne rozwiązania nie pogorszą właściwości jezdnych, a na pewno poprawią osiągi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.