Mercedes szykuje samochód dla milenialsów

Kompaktowe hatchbacki nie są bardzo popularne w USA. Dlatego Mercedes wstrzymywał się długo z wprowadzeniem klasy A za wielką wodę. Jednak niebawem się to zmieni, ponieważ niemiecki koncern przygotowuje nowy model z myślą o młodych.

Nowy Mercedes klasy A zadebiutuje już niedługo. Producent ze Stuttgartu zamierza wprowadzić na rynek wersję o nadwoziu sedan, która do tej pory była dostępna jako osobny model CLA. W nowym wydaniu będzie to po prostu Mercedes klasy A, który po raz pierwszy w 20-letniej historii będzie oferowany na rynku amerykańskim.

Zagraniczne źródła donoszą, że premiera jest już zaplanowana na 2018 rok, a samochód pojawi się w salonach jeszcze w tym samym roku. Mercedes będzie go pozycjonować jako model bazowy, zatem można powiedzieć, że w gamie modelowej znajdzie się poniżej wspomnianego CLA.

Mercedes Concept A SedanMercedes Concept A Sedan fot. Mercedes

Producent milczy na temat szczegółów, ale amerykańscy dilerzy przekonują, że samochód pozwoli odmłodzić klientelę marki spod znaku gwiazdy. Niewykluczone, że Mercedes zamierza tym razem uderzyć w generację  milenialsów, czyli osoby urodzone po 2000 roku. Dzięki takiemu modelowi uda się przywiązać do marki klientów już od najmłodszych lat. Zatem będzie to idealna propozycja na pierwszy samochód.

Nie znamy jeszcze ceny nowego samochodu, ale możemy się spodziewać, że wyniesie około 30 tys. dolarów. W zamian za to możemy się spodziewać bogatego wyposażenia pod kątem multimediów i rozrywki.

Podpowiedzi w kwestii nowego Mercedesa klasy A w wersji sedan możemy poszukiwać w studium koncepcyjnym Concept A Sedan prezentowanym w kwietniu w Szanghaju. Auto powstanie na platformie MFA, która oferuje napęd na przednią lub obie osie.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.