Ponad 80 wypadków w Boże Ciało. Czy na polskich drogach jest bezpiecznie?

Mamy za sobą kolejny długi weekend i pierwsze oficjalne statystyki serwowane przez Komendę Główną Policji. Liczby są mniej drastyczne niż w ubiegłych latach, ale nadal mamy sporo do poprawy w tym temacie.

Przez pierwsze dwa dni długiego weekendu odnotowano 167 wypadków i zatrzymano prawie pół tysiąca nietrzeźwych kierowców. W samo Boże ciało doszło do 82 wypadków drogowych, zginęło sześć osób, a 116 zostało rannych - to oficjalne dane podawane przez policję.

To dużo lepsze wyniki niż w poprzednich latach. W tym samym okresie 2016 roku doszło do 471 wypadków drogowych, w których życie straciło 51 osób, a 577 zostało rannych. Przy okazji zatrzymano aż 1576 nietrzeźwych kierujących.

Policja przed każdym długim weekendem apeluje o rozwagę podczas jazdy. Funkcjonariusze w tych dniach szczególnie zwracają uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, a także jazdę po spożyciu alkoholu. Zwracano też uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz stan techniczny pojazdów.

Czy Twoim zdaniem bezpieczeństwo na polskich drogach się poprawia?
Więcej o:
Komentarze (1)
Ponad 80 wypadków w Boże Ciało. Czy na polskich drogach jest bezpiecznie?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Kris

    Oceniono 2 razy 0

    Uważam, że Policja powinna częściej kontrolować ruch pojazdów, częściej pojawiać się na drogach, ponieważ wielu polskich kierowców czuje się bezkarnie i jeździ agresywnie, bezmyślnie i bez poszanowania przepisów zasad i zdrowego rozsądku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX